Pesë fshatra të Klinës nesër mbesin pa rrymë

KlinëPostuar: 09:33 / 07.02.2018

Kompania për distribuim dhe shpërndarje të energjisë elektrike - KEDS, përmes një komunikate ka njoftuar se nesër ( e enjte), do të ketë ndërprerje të planifikuar të rrymës në 5 fshatra verilindore të Klinës.

Ndërprejra e energjisë, sipas zyrtarëve të KEDS-it, do të bëhet për shkak të ndërrimit të shtyllave të tensionit të lartë.

"Mirëmbajte e planifikuar. Më 08.02.2018 në TS 110/10 kV Klina do të ndërpritet: Dalja 10 kV Jashanica (Kodi: 52000003) prej orës 10:00 deri në ora 14:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Pograxhë, Qupev, Jellovc, Resnik dhe Jashanica. Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i shtyllave të tensionit të lartë dhe testimi i grupeve matëse", thuhet në njoftimin e KEDS-it.

GjilanKomente: 0 Në Gjilan inaugurohet Akademia e Edukimit Hello 13:31 / 17.08.2018 Në inaugurimin e objektit të ri të Akademisë së Edukimit Hello, kryetari i Gjilanit së bashku me pronarin e kësaj qendre, Florian Kurteshi, pasi ka prerë shiritin, ka përgëzuar për suksesin e jashtëzakonshëm në krijimin e kushteve europiane për edukim cilësor,...
GllogocKomente: 0 Komuna e Drenasit publikon kontratat publike 17:18 / 17.08.2018 Komuna e Drenasit njofton se vazhdon të rris transparencën dhe llogaridhënien ndaj qytetarëve. Janë publikuar të gjitha kontratat e lidhura me Operatorët Ekonomik deri me tani në ueb faqen e zyrtare të Komunës.
VushtrriKomente: 0 Kryetari i Vushtrrisë nderohet me titullin “Qytetar nderi” nga Iowa 13:44 / 17.08.2018 Në një ceremoni solemne ku krahas flamurit të SHBA është ngritur edhe flamuri i shtetit të Kosovës, qyteti i Norwalk në Iowa, Shtetet e Bashkuara të Amerikës i ka akorduar kryetarit të Vushtrrisë, Xhafer Tahiri titullin “Qytetar Nderi” dhe i është dhënë...