Digjet një pjesë e fabrikës së peletit në Kllokot

KllokotPostuar: 10:12 / 13.09.2017

Në rrethana ende të panjohura është përfshirë nga zjarri një pjesë e fabrikës së peletit në Kllokot.

Rasti ka ndodh gjatë ditës së djeshme, njofton Klan Kosova.

“Njësiti zjarrfikës ka dal në vend të ngjarjes dhe ka shuar zjarrin”, thuhet në raportin e Policisë.

Përveç dëmeve materiale nuk është raportuar për të lënduar.

Komente: 0 Haradinaj: AAK-ja është fituese e 8 komunave 23:26 / 19.11.2017 Kryeministri i Kosovës, njëherësh kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës , Ramush Haradinaj, ka vlerësuar si shumë demokratike, procesin e zgjedhjeve lokale që janë mbajt sot.
Komente: 0 Nga sa komuna fituan partitë politike? 22:54 / 19.11.2017 Në bazë të rezultateve preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (të cilat mund të ndryshojnë pas publikimit të rezultateve përfundimtare), partitë politike kanë fituar:
Komente: 0 PDK-ja, humbësja e balotazhit 23:10 / 19.11.2017 Partia Demokratike e Kosovës është humbësja më e madhe në balotazh. Ajo ka humbur katër komuna ku ishte duke udhëhequr në raundin e parë të zgjedhjeve apo ku kishte drejtimin në mandatin e shkuar.