Në këtë komunë në Kosovë dihet fituesi, rivalët "shkrihen" në listë të përbashkët

KllokotPostuar: 14:46 / 15.11.2017

Të dielën në Kosovë, 19 komuna do të votojnë për herë të dytë për të zgjedhur kryetarët që do të udhëheqin edhe për katër vite.

Mirëpo, e veçanta e balotazhit të sivjetmë është se në një komunë, dy partitë që kanë shkuar në balotazh janë bashkuar, duke bërë koalicion.

Sic raportojnë mediat serbe, në Kllokot, Strahinja Spasiç nga Lista Serbe dhe Bozidar Dejanoviç nga Iniciativa Qytetare që në zgjedhjet e 22 tetorit shkuan në balotazh, për të dielën janë bërë bashkë, transmeton Indeksonline.

Dejanovic ka thënë se Lista Serbe me të gjithë anëtarët e saj është bashkuar me Iniciativën, pasi që janë të lodhur nga ndarjet politike të serbëve.  /Indeksonline/

PrishtinëKomente: 0 "Termokosi" vazhdon ngrohjen e Prishtinës edhe pas të hënës 09:22 / 16.04.2019 Pasi që, mbi vendin tonë po mbretërojnë temperatura të ulëta, të cilat sipas parashikimeve meteorologjike do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme, NP “Termokos” Sh.A në koordinim me KEK-un ka vendosur që të vazhdojë furnizimin me ngrohje.
PrishtinëKomente: 0 Në Prishtinë vazhdon ekspozimi i produkteve ushqimore në rrugë 09:57 / 17.04.2019 Bizneset vendore vazhdojnë të ekspozojnë produktet ushqimore jashtë dyqaneve të tyre. Drejtorati i Inspeksionit në Komunën e Prishtinës thotë se janë duke identifikuar të gjithë ata që me veprime të tilla rrezikojnë shëndetin e njerëzve, derisa...