Arrestohen tre persona në Leposaviq, gjendet një armë

LeposaviqPostuar: 10:51 / 05.06.2017

Është raportuar për prishje dhe rend të qetësisë publike në Leposaviq.

Policia ka bërë të ditur se në afërsi të ndërtesës së Qendrës për punë sociale, pas një mosmarrëveshje rreth vendosjes së afisheve (postarëve) parazgjedhore, ka ardhë deri te prishja e rendit nga ana e disa personave.

Lidhur me rastin janë arrestuar dy të dyshuar dhe një femër K-Serbe.

Ndërsa në vendin e ngjarjes është gjetur edhe një armë-pistoletë. Nuk raportohet për të lënduar.

Rasti është duke u hetuar dhe vazhdon me procedurë të rregullt./Indeksonline/

MalishevëKomente: 0 IPKO ndihmon QKMF-në e Malishevës me aparat laboratorik 12:07 / 18.01.2019 Kompania telekomunikuese IPKO, sot ka ndihmuar QKMF në Malishevë, me një aparat laboratorik dhe një aparat tjetër për EKG. Ky donacion i kësaj kompania, është vlerësuar lartë, pasi këto mjete, do të ndihmojnë në masë të madhe, QKMF-në, përkatësisht...
Komente: 0 Në Kosovë mot kryesisht me vranësira, mundësi për borë 11:12 / 18.01.2019 Gjatë ditës së premte dhe në fundjavë nga Atlantiku do të depërtojë një vorbull ciklonike mbi Itali, që në ditët e fundjavës do të shtojë vranësirat dhe nuk përjashtohet edhe mundësia për reshje shiu dhe bore, ndërsa në vise malore vetëm...
VitiKomente: 0 Kryetari Haliti nderon me mirënjohje gazetarët dhe mediet lokale 14:55 / 18.01.2019 Në shenjë falënderimi për punën dhe përkushtimin ndër vite në fushën e informimit publik, kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka pritur në takim gazetarët dhe ish-kolegët e tyre që për vite të tëra kanë punuar si korrespondentë, apo edhe...