Arrestohen tre persona në Leposaviq, gjendet një armë

LeposaviqPostuar: 10:51 / 05.06.2017

Është raportuar për prishje dhe rend të qetësisë publike në Leposaviq.

Policia ka bërë të ditur se në afërsi të ndërtesës së Qendrës për punë sociale, pas një mosmarrëveshje rreth vendosjes së afisheve (postarëve) parazgjedhore, ka ardhë deri te prishja e rendit nga ana e disa personave.

Lidhur me rastin janë arrestuar dy të dyshuar dhe një femër K-Serbe.

Ndërsa në vendin e ngjarjes është gjetur edhe një armë-pistoletë. Nuk raportohet për të lënduar.

Rasti është duke u hetuar dhe vazhdon me procedurë të rregullt./Indeksonline/

SkënderajKomente: 0 Produkte bio në Panairin bujqësor në Skenderaj 15:19 / 15.10.2018 Për tri ditë më radhë, qyteti i Skenderajt do të jetë nikoqir i manifestimit të përvitshëm “Panairi i mjaltit, prodhimeve bujqësore dhe artizanaleve Skenderaj 2018”, ku shumë kultivues të produkteve bujqësore nga Skenderaj dhe komuna tjera, e kanë pasuruar...
Fushë KosovëKomente: 0 Shpërndahen kompostuesit e parë në fshatrat e Fushë-Kosovës 11:24 / 15.10.2018 Në kuadër të zbatimit të Planit Komunal për Menaxhim të Mbeturinave, Komuna e Fushë-Kosovës ka filluar pilotimin e ndarjes së mbeturinave organike për kompostim në amvisëritë e fshatrave, duke nisur në këtë mënyrë pajisjen me infrastrukturë për...