LipjanKomente: 0 Ahmeti informon KFOR-in italian për sigurinë në Lipjan 16:05 / 17.01.2018 Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti, sot në zyrën e tij ka pritur, kolonelin e KFOR-it Italian Danile Bajata shoqëruar nga major Bylent Kuzuku i KFOR-it Turk të cilët janë të vendosur në Lipjan.
LipjanKomente: 0 Lipjani trefishon kompanitë për mirëmbajtje rrugësh 12:11 / 28.12.2017 Banorët e fshatrave Mirenë dhe Shalë të Lipjanit me arsyetimin se në muajin janar të këtij viti disa ditë me radhë kanë mbetur të bllokuara nga bora, kërkojnë nga Komuna që për këtë sezon ta rrisin angazhimin për mirëmbajtjen e rrugëve malore,...
LipjanKomente: 0 Lipjan, familja e Nexhmi Bytyqit bëhet me shtëpi të re 16:25 / 27.12.2017 Familja e Nexhmi Bytyqit nga fshati Akllap, sot hyri në shtëpi të re, e cila u ndërtua falë organizimit dhe punës së Shoqatës “Humanizmi i femrave shqiptare kudo që janë” në bashkëpunim edhe me komunën e Lipjanit.
LipjanKomente: 0 Ahmeti dhe qytetarët diskutojnë për projektet e vitit të ardhshëm 15:16 / 26.12.2017 Në përmbyllje të vitit 2017, kryetari i komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, sot në sallën e Kuvendit Komunal ka mbajtur takim publik me qytetarë lipjanas, ku i ka njoftuar ata për punën njëvjeçare të qeverisjes lokale dhe ka diskutuar për të gjitha projektet, të...
LipjanKomente: 0 Lipjan: Shpërndahen pajisje bujqësore për familjet në nevojë 12:56 / 14.12.2017 Organizata Ndërkombëtare Humanitare Gjermane ASB në bashkëpunim me Komunën e Lipjanit, sot në ekonominë e shkollës së mesme bujqësore në Lipjan, kanë bërë shpërndarjen e pajisjeve bujqësore për 15 familje në nevojë për krijimin e kushteve më...
LipjanKomente: 0 Daut Azemi, zgjedhet kryesues i Kuvendit Komunal të Lipjanit 15:07 / 12.12.2017 Gjatë seancës inauguruese të Kuvendit Komunal të Lipjanit që u mbajt sot, pas procesit të betimit të kryetarit dhe 31 këshilltarëve të zgjedhur në zgjedhjet e 22 Tetorit të këtij viti Daut Azemi u zgjodh kryesues i Kuvendit Komunal të Lipjanit, përcjell InfoKomuna.
LipjanKomente: 0 Betohet kryetari i rizgjedhur i komunës Imri Ahmeti 14:34 / 12.12.2017 Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti ka dhënë betimin në seancën inauguruese të Kuvendit Komunal të Lipjanit që është mbajtur sot në sallën e Kuvendit Komunal në praninë e anëtarëve të rinjë të Kuvendit dhe mysafirëve të tjerë,...