Komuna e Lipjanit përfiton mbi 400 mijë euro për performancë të mirë

LipjanPostuar: 20:50 / 03.04.2020

Komuna e Lipjanit ka fituar mbi 400 mijë euro dhe është renditur si “Komunat me Performancën më të mirë” në nivel vendi.

Ky grand është ndarë nga Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal së bashku me Qeveritë zvicerane, suedeze dhe norvegjeze, me rastin e ndarjes së 4,9 milionë eurove për “Komunat me Performancën më të mirë”. /InfoKomuna/

Komente: 0 IKSHPK: Asgjë nuk ka përfunduar, mbani maskat e distancën 23:50 / 22.05.2020 Asgjë nuk ka përfunduar! Virusi nuk po tallet! Virusi akoma gjendet në mesin tonë. Ky është apeli i sotëm i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, pak orë pasi njoftoi se ka regjistruar të premten 21 raste të reja me koronavirusin e ri, pas...
MalishevëKomente: 0 Sqaron Komuna e Malishevës: Janë 329 raste të thumbuar nga rriqrat e jo 811 13:33 / 27.05.2020 Shtabi Komunal për luftimin dhe parandalimin e EHKK, sqaron opinion se lajmi i dhënë në disa medie se në Komunën e Malishevës janë thumbuar 811 persona nga rriqrat, nuk qëndron dhe besojnë që pa dashur është keqkuptuar njoftimi i IKSHP-së, lidhur me gjendjen nga thumbimi i...