Komuna e Malishevës përkujton 11 shtatorin

MalishevëPostuar: 11:49 / 11.09.2017

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj dhe drejtorët e drejtorive komunale, mbledhjen e rregullt të Këshillit të Drejtorëve, e kanë filluar me një minutë heshtje, në shenjë përkujtimi dhe solidariteti me popullin amerikan, me rastin e përkujtimit të ngjarjes tragjike të 11 shtatorit 2001 në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

“Ne jemi përkrahë popullit amerikan dhe sot, sikur edhe herëve tjera, solidarizohemi në përkujtimin e humbjes së jetës së mijëra njerëzve të pafajshëm, që ndodhi më 11 shtator të vitit 2001, në Qendrën Tregtare Botërore në New York”, tha në fjalën e tij, kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj./InfoKomuna/ 

ObilicKomente: 0 Zyra e ofiqarisë prej tetë vjetësh jofunksionale 12:25 / 19.01.2018 Objekti i Zyrës së vendit në fshatin Mazgit i Poshtëm i Obiliqit pothuajse është shkatërruar pa ofruar asnjë ditë shërbimet e ofiqarisë për banorët e këtushëm. Aty janë vjedhur dyer e dritare, ndërsa edhe muret e kulmi janë dëmtuar shumë.
FerizajKomente: 0 Kërkohen kushte më të mira në arsimin e Ferizajt 10:09 / 19.01.2018 Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu ka pritur sot në takim kryetarin e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK) në Ferizaj, Rexhep Sadiku.