Mamushë: Anulohet sërish tenderi për ndriçimin publik në dy rrugë

MamushëPostuar: 13:26 / 31.10.2016

Përpjekjet për shtrimin e rrjetit të ndriçimit publik në Komunën e Mamushës së fundmi nuk po kanë sukses, pasi që ky autoritet kontraktues nuk po gjen operatorë të përshtatshëm për jetësimin e këtij projekti për rrugët “Cumhuriyet” dhe “Bahcelik”, shkruan sot “Koha Ditore”.

Zyra e Prokurimit në këtë Komunë ka bërë të ditur se është detyruar që ta anulojë edhe ritenderimin për këtë kontratë, pasi që dy operatorët që kanë konkurruar nuk i kanë përmbushur kriteret e parapara, ani pse tenderi në fjalë që shpallur me afat të shkurtuar kohor, për shkak se po vjen fundi i sezonit të ndërtimit dhe i vitit fiskal./KohaDitore/

PrishtinëKomente: 0 Shpend Ahmeti prezanton programin qeverisës 14:41 / 24.09.2017 Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmeti prezanton programin qeverisës për mandatin katër vjeçar, ku do të shpalosen 100 zotimet e qeverisjes, të ndara në 10 fusha kryesore.
PodujevëKomente: 0 Rrugët me emra të gjallësh në Podujevë 14:23 / 24.09.2017 Gjithçka duket normale në shikim të parë në fshatin Bellopojë që gjendet në jug të Podujevës, rreth 12 kilometra larg qytetit.