Përfshihen nga zjarri 10 hektarë fusha në Mamushë

MamushëPostuar: 10:09 / 29.08.2016

Policia e Kosovës ka njoftuar se në rrethana të panjohura janë përfshirë nga zjarri 10 hektarë fusha në Mamushë.

“Është raportuar se rreth 10 hektar fusha (djerrinë) janë përfshirë në zjarr. Njësia policore dhe zjarrfikësit kanë dal në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar zjarri në tërësi”, thuhet në raportin e policisë. /Indeksonline/

Mitrovica Ver.Komente: 0 Rrihet një serb në veri të Mitrovicës 09:36 / 17.11.2017 Serbi i moshës 31 vjeçare me inicialet B.S. është rrahur mbrëmë në pjesën veriore të Mitrovicës, përkatësisht në lagjen e boshnjakëve.
MalishevëKomente: 0 Malishevë, GLV përmbyll projektin për zhvillimin rural 12:12 / 17.11.2017 Grupi Lokal i Veprimit (GLV) "Llapusha" në Malishevë, ka përmbyll realizimin e projektit "Zhvillimi rural, shtysë e zhvillimit ekonomik në Llapushë", me debatin me temë Rëndësia e zbatimit të Strategjive Lokale Zhvillimore".
Komente: 0 Tahiri: Të largohet balotazhi 09:43 / 17.11.2017 Besnik Tahiri, ekspert i pushtetit lokal në Rubikon të KTV-së, insistoi në nevojën për ndryshim te sistemit për zgjedhje lokale në vend.