Vazhdon bashkëpunimi i sukseshëm ndërmjet komunës se Duzce të Turqisë dhe Mamushës

MamushëPostuar: 11:05 / 07.09.2016

Kryetari i komunës së Mamushës Arif Bytyçi me bashkëpuntor, po qëndrojnë në komunën e Duzce – Sakarya të Turqisë, me të cilën Mamusha është binjakizuar, ku po bisedojnë me drejtuesit kryesor të komunës dhe Agjencionin për zhvillim dhe bashkëpunim TIKA.

Komuna e Duzce dhe TIKA, sivjet ka nda një donacion që në komunën e Mamushës t’ua ndërtojnë një sallë sporti me vlerë mbi 750 mijë lira turke.

Zyrtarët e komunës së Duzce u shprehën të kënaqur me bashkëpunimin e komunës së Mamushës, duke shpresuar se ky është vetëm fillimi i një bashkëpunimi afatgjatë.

Nga ana e tij, Arif Bytyçi, kryetar i komunës së Mamushës u shpreh i kënaqur që projektet që po ndihmohen në komunën e Mamushës, siç tha ai ‘për t’ju dal zotë vlerave kulturore fetare’. Arif ka falenderuar Kryetarin e komunës së Duzce dhe TIKA-në që nuk kursyen mjetet për Vëllazerit nga Kosova./KosovaPost.net

Komente: 0 KQZ-ja e gatshme për balotazhin 11:25 / 17.11.2017 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për mbajtjen e zgjedhjeve lokale, gjegjësisht për mbajtjen e raundit të dytë të zgjedhjeve në 19 komuna të Republikës së Kosovës, për garën e të parit të qytetit.
GjilanKomente: 0 Haziri vs Kurteshi 11:34 / 17.11.2017 Lutfi Haziri, kandidat për kryetar komune nga radhët e LDK-së pretendon që ta qeverisë edhe një mandat 4 -vjeçar Komunën e Gjilanit.
Komente: 0 Dënohen me 21 vjet burgim aktivistët e Vetëvendosjes 13:28 / 17.11.2017 Gjykata Themelore në Prishtinë i ka shpallur fajtorë deputetin e Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi, si dhe tre aktivistët e tjerë të kësaj partie, Atdhe Arifi, Adea Batusha dhe Egzon Haliti, të cilët akuzoheshin për sulmin ndaj Kuvendit të Kosovës.