Mbeturinat mbulojnë "Tre rrokaqiejt"

MitrovicëPostuar: 16:24 / 12.01.2018

Kjo është gjendja në lagjen tek “Tre rrokaqiejt” në Mitrovicën e Veriut.

Kosova është mbuluar gjithandej me mbeturina të cilat po duken në sipërfaqe sidomos në stinën e dimrit kur po mungojnë edhe reshjet e borës për t’i mbuluar ato, transmeton Indeksonline.

Në mungesë të veprimit të institucioneve përkatëse, fatkeqësisht reshjet e borës mbeten e vetmja mënyrë për “heqjen” e tyre të paktën përkohësisht derisa të vijë pranvera dhe pastaj t’i mbulon gjelbërimi./Indekonline/

SuharekëKomente: 0 Kryetari Muharremaj premton mbështetje për fermerët 10:26 / 25.04.2018 Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, drejtori i Bujqësisë Xhevxhet Gashi dhe pesë ekspertë të bujqësisë, kanë vizituar sot vreshtat e fermerit Habib Elshani. Kryetari Muharremaj, ka përgëzuar këtë fermer të vyeshëm dhe punëtor për punën...
Komente: 0 Nis trajnimi në fushën e menaxhimit të energjisë në Komuna 16:21 / 25.04.2018 Me bashkëpunim të Asociacionit të Komunave të Kosovës dhe GIZ, sot ka filluar trajnimi treditor lidhur me menaxhimin e Energjisë në Komuna, në të cilën morën pjesë Drejtorët e Shërbimeve Publike dhe Zyrtarët komunal për Energji.