Mbi 1 mijë tiketa trafiku të shqiptuara në 24 orëshin e fundit

Postuar: 12:45 / 12.01.2018

Që nga hyrja në fuqi e Ligjit të Ri të Komunikacionit më 1 janar, si dhe duke pasur parasysh shpeshtimin e aksidenteve të komunikacionit, Policia e Kosovës ka filluar me masat e rrepta të saj.

Nga raporti policor bëhet e ditur se vetëm në 24 orëshin e fundit në Kosovë janë shqiptuar 1061 tiketa trafiku në të gjithë Kosovën.

Numri i aksidenteve gjatë kësaj periudhe kohore është 46 të tilla, ndërkaq që një ka përfunduar me fatalitet.

PrishtinëKomente: 0 Prishtinë: Zgjerohet rrjeti i Termokosit [VIDEO] 16:04 / 22.01.2018 Nga zgjerimi i rrjetit të Termokosit pritet të përfitojnë disa lagje të Prishtinës. Qytetarët e mirëpresin këtë zgjerim, kurse zyrtarët thonë se në maj pritet të nisin punimet.
GjilanKomente: 0 Gjilani planifikon vendosjen e kamerave të sigurisë 16:32 / 22.01.2018 Është prezantuar sot raporti vjetor i trafikut rajonal të Policisë së Kosovës në Gjilan, ku kanë marrë pjesë kryetari i Komunës Lutfi Haziri, komandatja e Policisë Rajonale, Elmina Mahmuti, komandati i Stacionit Policor, Alban Ramushi dhe përfaqaësues nga shtabi qendror në...