Mitrovica Ver.Komente: 0 Bie niveli i kontrabandës dhe i të hyrave në veri 11:47 / 03.09.2017 Ka rënë niveli i kontrabandës apo i tentim kontrabandimit në veri të vendit. Përderisa viteve të kaluar numri i rasteve të zbuluara për kontrabandim ka arritur deri në 500 raste, për gjashtë muajt e këtij vit numri i rasteve është 40.
Mitrovica Ver.Komente: 0 Afro 100 mijë lëndë të pazgjidhura në Gjykatën në veri të Mitrovicës 10:05 / 07.07.2017 Gjyqtarja Jelena Krivokapiq ka deklaruar se ajo dhe kolegët e saj gjyqtarë e prokurorë nuk kanë asnjë informacion lidhur me datën e fillimit të funksionimit të gjyqësorit të integruar, se nuk i dinë arsyet e moszbatimit të marrëveshjes dhe se aktualisht janë duke punuar me...
Mitrovica Ver.Komente: 0 Punimet në urën mbi Ibër, mbesin të pezulluara 12:03 / 06.07.2017 Punimet në urën kryesore mbi lumin Ibër, në pjesën veriore të qytetit të Mitrovicës, e banuar me shumicë serbe, vazhdojnë të jenë të pezulluara, me vendimin e udhëheqjes lokale të Komunës së Mitrovicës së Veriut.
Mitrovica Ver.Komente: 0 Vetura shkel të miturin në veri 11:04 / 21.06.2017 Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një i mitur është goditur nga vetura në Mitrovicën veriore.
Mitrovica Ver.Komente: 0 Vjedhje e rëndë në Mitrovicën e veriut 13:46 / 19.06.2017 Viktima mashkull K-Serb ka raportuar se disa persona të dyshuar të panjohur gjatë natës i kanë vjedh nga stalla tri gjedhe (një lopë dhe dy viça)
Mitrovica Ver.Komente: 0 Kujtohen viktimat e trazirave të marsit 19:56 / 17.03.2017 Serbët janë të vendosur të qëndrojnë në Kosovë. Ky ishte mesazhi që përcollën sot familjarët e të vrarëve serbë në trazirat e marsit 2004 dhe të afërmit e tyre, përfaqësues të Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë,...
Mitrovica Ver.Komente: 0 Vidhet një shtëpi në veri të Mitrovicës 11:48 / 14.03.2017 Tre persona të maskuar, një femër dhe dy meshkuj kanë hyrë me forcë në shtëpinë ku jeton Dragomir Vllajiq, rreth 63 vjeçar në veri të Mitrovicës dhe kanë marrë nga ai 28 mijë dinarë të Serbisë dhe 100 franka zvicerane.
Mitrovica Ver.Komente: 0 Definimi i kufirit, peng i idesë së Rakiqit për një Mitrovicë të Madhe 11:17 / 14.03.2017 Kryetari i Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, qëmoti është shprehur i gatshëm ta nënshkruajë memorandumin për definimin e kufirit të Mitrovicës, por homologu i tij nga Veriu, Goran Rakiq, këmbëngul në idenë e tij që t’ia bashkëngjisë komunës veriore...
Mitrovica Ver.Komente: 0 MBPZHR-ja mbështet disa projekte bujqësore në Mitrovicën e veriut 14:55 / 06.03.2017 Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi priti sot në një takim zyrtaren kryesore ekzekutive për Komunën e Mitrovicës së Veriut, Adrijana Hodzic, me të cilën ka biseduar për projektet zhvillimore të ministrisë, të cilat do të realizohen...