BE hap qendër kulturore në Mitrovicën e Veriut

Mitrovica Ver.Postuar: 14:05 / 07.05.2018

Përfaqësuesja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ishte e pranishme në hapjen e zyrës së re të Qendrës Kulturore në Mitrovicën e Veriut, njofton Klan Kosova.

Apostolova ka thënë se sa i përket hapjes përfundimtare të urës së Ibrit nuk mund të japë një përgjigje, ndërsa ka deklaruar se  Kosova ka një të ardhme të ndritur evropiane.

Ajo ka folur edhe për idenë e liberalizimit të vizave dhe ka thënë që është optimiste por sipas saj secili shtet mbetet të votojë në mënyrë vetanake.

FerizajKomente: 0 Haradinaj: Qeveria do t’iu qëndrojë afër fermerëve 15:08 / 24.06.2019 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot na takim një grup fermerësh nga Komuna e Ferizajt të shoqëruar nga deputeti i kësaj zone në Kuvendin e Kosovës, Labinot Tahiri, me të cilët ka shqyrtuar modalitetet e kompensimit të dëmeve të shkaktuara...