MitrovicëKomente: 0 Kandidatja e PDK-së kërkon votën e grave në Mitrovicë 12:22 / 18.09.2017 Kandidatja e PDK-së për kryetare të Mitrovicës, Valdete Idrizi, gjatë vikendit ka vazhduar takimet me qytetarë dhe aktivitetet në kuadër të strukturave partiake për mobilizimin për zgjedhjet lokale të 22 tetorit.
MitrovicëKomente: 0 Studentët e Mitrovicës mësojnë gjuhën angleze nga amerikania Sara Sajer 11:15 / 15.09.2017 Studentët e Universitetit “Isa Boletini” në Mitrovicë, do ta kenë mundësinë që për 6 muaj të mësojnë gjuhën angleze nga Sara Sajer, e cila ka diplomuar për Letërsi Angleze dhe Komunikim Publik në Universitetin “Delawere” në Shtetet e Bashkuara...
MitrovicëKomente: 0 Nis asfaltimi i rrugës në Vërrnicë të Mitrovicës 15:37 / 11.09.2017 Kryetari i Komunës, Agim Bahtiri, i shoqëruar nga drejtori i Drejtorisë për Infrastrukturë dhe Shërbime Publike, Besnik Beka, ka inspektuar punimet për asfaltimin e rrugës së Vërrnicës.
MitrovicëKomente: 0 Bordit të Drejtorëve diskuton për projektet e realizuara gjatë mandatit 14:15 / 11.09.2017 Drejtuar nga kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, sot është mbajtur mbledhja e radhës e Bordit të Drejtorëve, në të cilën ishte i pranishëm edhe nënkryetari i komunës, Faruk Mujka dhe të gjithë drejtorët e drejtorive të administratës komunale.
MitrovicëKomente: 0 Aksident i rëndë në Mitrovicë, humb jetën një 37 vjeçar 09:26 / 08.09.2017 Një person rreth 37 vjeçar, identiteti i të cilit akoma nuk dihet, ka humbur jetën gjatë një aksidenti që ka ndodhur sot rreth orës 5:00 të mëngjesit në rrugën Mitrovicë-Skenderaj, përkatësisht tek fshati Lushtë.
MitrovicëKomente: 0 Shoqata Down Syndrome Kosova, me qendër të re në Mitrovicë 18:22 / 07.09.2017 Nga sot, personat e prekur me sindromin Down në Mitrovicë, do të kenë mundësi më të mëdha për zhvillimin e aktiviteteve, pasi që sot, shoqata Down Syndrome Kosova, ka hapur qendrën e re në Mitrovicë.
MitrovicëKomente: 0 Sulmohet një polic në Mitrovicë 17:24 / 03.09.2017 Tre persona janë arrestuar në rrugën "Ivo Lola Ribar" në Mitrovicë, pasi që të njëjtit në gjendje të dehur kanë sulmuar fizikisht një zyrtar policor (jashtë detyre) i cili ishte së bashku edhe me një tjetër person, dhe të njëjtit kanë...
MitrovicëKomente: 0 300 mijë eruo investime nga KEDS në Mitrovicë 08:52 / 31.08.2017 Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka pritur në një takim përfaqësuesit e KEDS-it, Avni Alidemaj, Edmond Omani, Selim Selimi dhe Myhedin Osmani, të cilët prezantuan projektin investues kapital për rrjetin e ri energjetik për fshatrat e Shalës.
MitrovicëKomente: 0 Mbi 450 mijë euro investime në fshatin Pirrq të Mitrovicës 14:46 / 30.08.2017 Komuna e Mitrovicës gjegjsisht Drejtoria e Infrastrukturës në bashkëpunim me Ministrin e Infrastrukturës, kanë investuar në fshatin Pirrq 6 projekte të mëdha kapitale në rregullimin e infrastrukturës rrugore, ku vlera e tyre ka arritur shumën mbi 487,353.25 Euro.
MitrovicëKomente: 0 Shtien me pushkë gjuetie pas fjalosjes 11:50 / 30.08.2017 Të hënën në fshatin Koshtovë të Mitrovicës, një viktimë mashkull ka raportuar se pas një fjalosje me dy të dyshuar meshkuj, njëri nga ta ka shtënë me pushkë gjuetie në drejtim të tij, por nuk është qëlluar.