Mbeturinat mbulojnë "Tre rrokaqiejt"

MitrovicëPostuar: 16:24 / 12.01.2018

Kjo është gjendja në lagjen tek “Tre rrokaqiejt” në Mitrovicën e Veriut.

Kosova është mbuluar gjithandej me mbeturina të cilat po duken në sipërfaqe sidomos në stinën e dimrit kur po mungojnë edhe reshjet e borës për t’i mbuluar ato, transmeton Indeksonline.

Në mungesë të veprimit të institucioneve përkatëse, fatkeqësisht reshjet e borës mbeten e vetmja mënyrë për “heqjen” e tyre të paktën përkohësisht derisa të vijë pranvera dhe pastaj t’i mbulon gjelbërimi./Indekonline/

PodujevëKomente: 0 Gjendet një mjet shpërthyes në fshatin Dumnicë 10:47 / 24.04.2018 Policia njofton se një person ka raportuar se ka hasur në një mjet të dyshuar shpërthyes. Sipas Policisë, rasti ka ndodhur të hënën në fshatin Dumnicë të Podujevës, ë ora 13:55.
Komente: 0 Bizneset e Luksemburgut ftohen të investojnë në Kosovë 15:26 / 24.04.2018 Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme, Rejhan Vuniqi, në hapjen e Forumit Ekonomik “Kosova dhe Luksemburgu, mundësitë për sinergji të bizneseve” të mbajtur në Luksemburg, organizuar nga Oda Ekonomike e Kosovës dhe ajo e Luksemburgut, ka ftuar bizneset që të...