Aksident i rëndë zinxhiror në autostradën “Ibrahim Rugova” (Foto+Video)

ObilicPostuar: 11:00 / 29.01.2018

Një aksident zinxhiror ka ndodhur pak më parë në autostradën “Ibrahim Rugova” në fshatin Mazgit.

Të përfshira në aksident ka vetura, kamionë si dhe një veturë e policisë, njofton Klan Kosova.

Një ekip i Klan Kosovës ka dalë në vendin e ngjarjes dhe deri tash nuk ka të vdekur përveç dëmeve materiale.

Ky aksident ka ndodhur si pasojë e mjegullës së madhe që ka mbuluar vendin.

SuharekëKomente: 0 Suharekë, diskutohet për shtim të kapaciteteve të ujit 14:46 / 21.02.2018 Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka pritur sot në takim drjetorin e “Hidroregjionit Jugor” Besim Baraliun dhe udhëheqësin e Njësisë në Suharekë, Ismet Kurtishaj, me të cilët ka biseduar për ujësjellësin në fshatin Bllacë, për...
PrishtinëKomente: 0 Ahmeti mbështet organizatën OVL-UÇK dega në Prishtinë 09:17 / 21.02.2018 Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së (Dega Prishtinë), Fatmir Sopi, bashkë me nënkryetarin Sali Vllahiu dhe sekretarin Vehbi Hajzeri, vizituan Komunën e Prishtinës.
Komente: 0 Dogana dhe ATK-ja për dhjetë vjet grumbulluan 12.55 miliardë euro 13:34 / 21.02.2018 Dogana dhe Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), janë mbushësit kryesorë të Buxhetit të Kosovës. Për një dekadë të shtetësisë, këto dy institucione kanë vazhduar të janë kontribuuesit kyç të në grumbullimin e parasë publike.