Plaçkitet posta në Partesh

ParteshPostuar: 21:22 / 07.11.2016

Gjatë mesnatës së të dielës është plaçkitur Posta në Partesh me ç`rast janë vjedh para dhe dokumente.

Kështu ka thënë  drejtori i të ashtuquajturës Postës së Serbisë në Kosovë Rangjell Nojkiq.

Ai shtoi se rreth orës tre të mesnatës një grup hajdutësh kanë kryer vjedhje në zyrën postare në Partesh.

Nojkiq për RTV Puls të Shillovës konfirmoi se policia menjëherë shkoi në vendin e ngjarjes për të  kryer një hetim të detajuar.

Nga Policia e Kosovës poashtu ka konfirmuar se një grabitje ka ndodhur, dhe se rasti është kualifikuar si vjedhje e rëndë, transmeton Klan Kosova.

KaçanikKomente: 0 Komuna e Kaçanikut e angazhuar në pastrimin e rrugëve nga bora 11:27 / 14.01.2019 Kryetari i Kaçanikut Besim Ilazi dhe nënkryetari Ylber Bajra, udhëhoqën mbledhjen e fillimjavës së ekzekutivit komunal, ku u njoftuan me punët dhe aktivitetet javore si dhe me planifikimet për javën që sapo kemi filluar.
MalishevëKomente: 0 Integrimi i komunitetit RAE në Malishevë, shembull për të gjithë 14:02 / 17.01.2019 Zëvendësministri i Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL), Bashkim Krasniqi, ka qëndruar sot në Malishevë, ku është pritur nga kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj dhe zyrtarja për komunitete dhe kthim, Edona Krasniqi.