PejëKomente: 0 I plagosuri në Pejë i dyshuar për vrasje në tentativë 15:36 / 15.09.2017 Policia e Pejës ka njoftuar se personi me iniciale F.G që është plagosur mbrëmë është i dyshuar për veprën e “vrasjes në tentativë “ dhe “mbajtje në pronësi, kontrollë dhe shfrytëzim të pa autorizuar të armëve”.
PejëKomente: 0 Parku Kombëtar ndalon punimet pa leje në një rrugë në Rugovë 12:33 / 15.09.2017 Komuna e Pejës sërish ka nisur ndërtimin e një rruge në territorin e Rugovës, duke injoruar procedurat dhe lejet e nevojshme që duhen për të nisur një projekt rrugor në hapësirat që janë nën menaxhim të parkut kombëtar “Bjeshkët e Nemuna”, shkruan...
PejëKomente: 0 Shala: Vetëpunësimi, sektor i rëndësishëm i mirëqenies 15:55 / 13.09.2017 Kandidatja e Partisë Demokratike të Kosovës për kryetare të Pejës, Sabiha Shala, në kuadër të informimit dhe krijimit të platformës ekonomike, ka takuar biznese të krijuara nga iniciativat individuale, të vetëpunësimit.
PejëKomente: 0 Komuna e Pejës pa strategji për mbrojtjen e biodiversitetit 09:42 / 12.09.2017 Megjithëse sipas Planit Lokal të Veprimit në Mjedis 2009–2015 ishte paraparë hartimi i një strategjie për ruajtjen e biodiversitetit, Komuna e Pejës ende është pa një strategji të tillë, pavarësisht se kanë qenë të identifikuara problemet, si dhe janë...
PejëKomente: 0 Peja humb objektin gati 100 vjet të vjetër të Shkollës së Artit 10:06 / 08.09.2017 Buldozerët e kanë rrafshuar njërën prej ndërtesave më të vjetra të qytetit të Pejës. Objekti gati 100 vjet i vjetër i shkollës së parë të mesme të arteve aplikative në Kosovë, “Odhise Paskali” do të zëvendësohet me një të...
PejëKomente: 0 Dy arrestime për armëmbajtje pa leje në rajonin e Pejës 11:27 / 30.08.2017 Të martën në Dresnik të Klinës është arrestuar një i dyshuar mashkull pasi gjatë kontrollit në shtëpinë e tij është gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjuetie për të cilën i dyshuari nuk posedonte leje.
PejëKomente: 0 Digjet një shtëpi në Pejë 15:17 / 26.08.2017 Një shtëpi është përfshirë nga zjarri në Dubovë të Pejës, pronë e një personi i cili gjendet jashtë shtetit.
PejëKomente: 0 Zjarr në Pejë, Policia jep detajet 15:46 / 22.08.2017 Në qytetin e Pejë ka shpërthyer një zjarr i madh, e shkaktari po del të jetë dikush i cili u ka vënë zjarr disa gomave të vjetra.