Edhe 5 persona nga Komuna e Pejës të infektuar me COVID-19

PejëPostuar: 21:10 / 03.04.2020

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar se gjashtë persona janë shëruar nga koronavirusi, dhe gjashtë raste të tjera janë konfirmuar se janë infektuar me të.

Katër persona janë nga fshati Llugagji, dhe një është nga lagja Dardania në Pejë. Që të gjithë në lidhje familjare me zonjën për të cilën kemi qenë të njoftuar më parë.

"Ju njoftojmë se pesë personat që kanë rezultuar me rezultat pozitiv kanë qenë të izoluar dhe nën përkujdesin e Policisë së Kosovës. Ata persona nuk kanë pasur kontakte me persona tjerë dhe nuk kanë pasur mundësi ta transmetojnë virusin te personat tjerë", thuhet në njoftimin e Komunës së Pejës.

Deri më tash në Kosovë janë infektuar gjithsej, 132 persona, 16 janë shëruar dhe një ka vdekur.

Virusi është i pamëshirshëm, prandaj ju ftojmë të rrini në shtëpi, Kujdes PO, Frikë JO. /InfoKomuna/

Komente: 0 IKSHPK: Asgjë nuk ka përfunduar, mbani maskat e distancën 23:50 / 22.05.2020 Asgjë nuk ka përfunduar! Virusi nuk po tallet! Virusi akoma gjendet në mesin tonë. Ky është apeli i sotëm i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, pak orë pasi njoftoi se ka regjistruar të premten 21 raste të reja me koronavirusin e ri, pas...