Peja me koncept të ri për sigurinë publike "Vrojtuesit e Lagjes"

PejëPostuar: 15:51 / 25.01.2018

Në komunën e Pejës nga sot fillon aplikimi i konceptit të ri për sigurinë publike i quajtur “Vrojtuesit e Lagjes”.

Ky projekt po mbështetet nga DoI-ICITAP, do të implementohet nga Policia e Kosovës me përkrahjen e komunës.

Këtë projekt e prezentoi sot Drita Perizic këshilltare e lartë e sigurisë publike nga ICITAP.

Për mbarëvajtjen e projektit do të kujdeset ekipi i vrojtuesve të cilët përfaqësojnë pjesët urbane dhe rurale të komunës, bashkësit etnike dhe zonat specifike të komunës. /InfoKomuna/

PodujevëKomente: 0 Katër persona përfshihen në rrahje në Podujevë 11:33 / 21.05.2018 Policia njofton se pas një zënke janë rrahur në mes veti katër persona. Gjatë kontrollit tek njëri prej tyre është gjetur dhe konfiskuar një shufër gome.
PrizrenKomente: 0 Nën kanosjen e armës, rrëmbehet një person në Prizren 13:04 / 21.05.2018 Pas mesnate, rreth orës 01:20 minuta, në rrugën “Turgut Ozal” në Prizren ka ndodhur rrëmbim i një personi. Me këtë rast Policia e Kosovës ka arritur të arrestojë dy persona të dyshuar.