PodujevëKomente: 0 Marrëveshje bashkëpunimi me Rrjetin e OJQ-ve "Demokracia Fillon Këtu" 14:53 / 14.09.2017 Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu ka nënshkruar sot marrëveshje bashkëpunimi me Shemsi Jasharin – drejtor ekzekutiv i Rrjetit të OJQ-ve lokale “Demokracia Fillon Këtu” në funksion të interesit të përbashkët, njofton InfoKomuna.
PodujevëKomente: 0 Lista e Vetëvendosjes për asamble komunale në Podujevë 16:08 / 07.09.2017 Lëvizja Vetëvendosje ka dërguar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) listën me emrat e 38 kandidatëve për asamblistë të Komunës së Podujevës në zgjedhjet lokale të 22 tetorit.
PodujevëKomente: 0 Lista e AAK-së për asamble komunale në Podujevë 12:32 / 07.09.2017 Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka dërguar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) listën me emrat e 38 kandidatëve për asamblistë të Komunës së Podujevës në zgjedhjet lokale të 22 tetorit.
PodujevëKomente: 0 Humolli: Edukimi, çelës i progresit të shoqërisë 16:09 / 04.09.2017 Kandidati për kryetar të komunës së Podujevës në zgjedhjet komunale nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Fatmir Humolli, ka uruar fillimin e vitit të ri shkollor për nxënësit dhe mësimdhënësit duke theksuar se edukimi është çelës i progresit...