Policia konfiskon 135 kg marihuanë

Postuar: 14:46 / 13.09.2017

Policia e Kosovës bën të ditur se përmes një aksioni të koduar “Çelsi” ka arrestuar disa persona në fshatin Bibaj në magjistralen Ferizaj-Gjilan, duke i shkatërruar një grup kriminal që po shpërndanin 135 kilogram narkotik të llojit marihuan.

Policia e Kosovës përmes një konference për shtyp ka treguar se njësia për luftimin e narkotikëve, me datën 11 shtator na magjistralen Ferizaj-Gjilan gjegjësisht në fshatin Bibaj ka marr një aksion për ta kontrolluar një depo nën dyshimin se aty po përgatitje transportimi i drogës nëpërmes disa orendive./InfoKomuna/

FerizajKomente: 0 Sfarqa: LDK i solli Ferizajt 20 milionë euro investime për dy vite 21:39 / 25.09.2017 Kryetari i Ferizajt, Muharrem Sfarqa, ka thënë se për shtatë vite të qeverisjes nga PDK, Ferizaj nuk shquhet për asnjë projekt të rëndësishëm, ndërsa me qeverisjen e LDK-së për më shumë se dy vite, Ferizaj ka përfituar nga niveli qendror 20 milionë euro...
Komente: 0 Nga 1 tetori rinis qarkullimi i trenave 16:58 / 25.09.2017 Nga 1 tetori pritet të rinisë qarkullimi në linjat e trenave në Kosovë, qoftë edhe pjesërisht, konfirmojnë zyrtarët në Ministrinë e Infrastrukturës.
PrishtinëKomente: 0 Për 9 muaj, 232 raste të narkotikëve në Policinë e Prishtinës 16:55 / 25.09.2017 Njësitet policore të stacionit Qendra në Prishtinë, gjatë fundjavës kanë ndërmarrë një operacion në disa rrugë të qytetit, ku kanë arritur të ndalojnë dhe kontrollojnë mbi 100 vetura, të shqiptojnë 21 fletëparaqitje për kundërvajtje të...
FerizajKomente: 0 Agim Aliu i shpall luftë dukurive negative në shkolla 16:51 / 25.09.2017 Kandidati për Kryetar të Komunës së Ferizaj z. Agim Aliu në platformën e tij qeverisëse 2017-2021, ka paralajmëruar ndryshim rrënjësor të kursit institucional ndaj dukurive negative në shkolla e qytet.