Arrestohet një person në Prishtinë për trafikim seksual

PrishtinëPostuar: 11:54 / 11.01.2018

Një person është arrestuar gjatë ditës së djeshme në Prishtinë, për veprën e dyshuar të ofrimit të shërbimeve seksuale të viktimës së trafikimit.

Si provë materiale e këtij rasti ështa konfiskuar një telefon, dhe me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

SuharekëKomente: 0 Kryetari Muharremaj premton mbështetje për fermerët 10:26 / 25.04.2018 Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, drejtori i Bujqësisë Xhevxhet Gashi dhe pesë ekspertë të bujqësisë, kanë vizituar sot vreshtat e fermerit Habib Elshani. Kryetari Muharremaj, ka përgëzuar këtë fermer të vyeshëm dhe punëtor për punën...
PrishtinëKomente: 0 Amendamente jokushtetuese kthejnë mbrapsht Projektligjin për Prishtinën 09:45 / 25.04.2018 Teksa autoritetet komunale shfaqën shpresën se miratimi i Projektligjit për Prishtinën është afër fundit, në takimin e së martës, Komisioni për Legjislacion e ka kthyer prapa këtë dokument me arsyetimin se ka shumë amendamente jokushtetuese.
MalishevëKomente: 0 Iniciativë për pastrimin e ambientit përgjatë lumit Mirusha 10:15 / 25.04.2018 Njësia e “Ekoregjionit” në Malishevë, ka bërë të ditur se të premten, duke filluar nga ora 09:00, do të marr një aksion i madh i pastrimit të ambientit përgjatë lumit Mirusha dhe ambientit përreth liqenit në Mirushë.