Konfiskohen rreth 3 kilogramë drogë në një shtëpi në Matiqan

PrishtinëPostuar: 10:40 / 10.01.2018

Dy kilogramë e 896 gramë drogë e llojit marihuanë është konfiskuar pas bastisjes së një shtëpie në Matiqan të Prishtinës.

Policia e Kosovës njofton se të martën njësiti i Drejtorisë për Hetimin e Trafikimit me Narkotik, në realizim të operacionit policor “Stop Drogave”, ka hasur në veturën e dyshuar të parkuar afër shkollës, i dyshuari me t’i vërejtur policinë ka ikur duke e lënë veturën aty.

Me urdhër të prokurorit është kontrolluar shtëpia e të dyshuarit ku janë gjetur dhe konfiskuar 2896.2 gr (2 kg 896.2 gr) substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë. Po ashtu me urdhër të prokurorit është konfiskuar edhe vetura e të dyshuarit ku janë gjetur dhe konfiskuar një armë e cal.7.65 mm, 6 fishekë të cal 7.65 .3 telefona, një Ipad dhe 11 gr substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë.

Lidhur me rastin është arrestuar një i dyshuar ndërsa i dyshuari i parë së bashku me të dyshuarën tjetër (motrën e tij) gjenden ne arrati.

FerizajKomente: 0 500 mijë euro për dy projekte infrastrukturore sportive në Ferizaj 15:17 / 25.04.2018 Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, i shoqëruar nga nënkryetari Naim Ferati, drejtoresha e Kulturës, Xhemile Murati- Shabani, si dhe këshilltari i tij Besim Zymberi, ka pritur në një takim ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Kujtim Gashi me ç’rast kanë bërë...
PrishtinëKomente: 0 Amendamente jokushtetuese kthejnë mbrapsht Projektligjin për Prishtinën 09:45 / 25.04.2018 Teksa autoritetet komunale shfaqën shpresën se miratimi i Projektligjit për Prishtinën është afër fundit, në takimin e së martës, Komisioni për Legjislacion e ka kthyer prapa këtë dokument me arsyetimin se ka shumë amendamente jokushtetuese.
MalishevëKomente: 0 Iniciativë për pastrimin e ambientit përgjatë lumit Mirusha 10:15 / 25.04.2018 Njësia e “Ekoregjionit” në Malishevë, ka bërë të ditur se të premten, duke filluar nga ora 09:00, do të marr një aksion i madh i pastrimit të ambientit përgjatë lumit Mirusha dhe ambientit përreth liqenit në Mirushë.