Plagoset një person në Prishtinë

PrishtinëPostuar: 11:03 / 07.12.2017

Një person është plagosur mbrëmë në Prishtinë, i cili është dërguar menjëherë në QKUK dhe tani është duke marrë ende trajtimin mjekësor.

Sipas njoftimit të Policisë, një person ka shtënë me armë zjarri duke plagosur viktimën në këmbë.

Si provë materiale në vend të ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar një gëzhojë.

Ndërsa, i dyshuari pas kryerjes së veprës është larguar në drejtim të panjohur dhe njësitë policore janë duke hetuar rastin.

Njoftimi i policisë:

"Një i dyshuar mashkull K/Shqiptar ka shtënë me armë zjarri dhe si pasojë është plagosur në këmbë viktima mashkull K/Shqiptar, i cili është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK. Si provë materiale në vend të ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar një gëzhojë. I dyshuari pas kryerjes së veprës është larguar në drejtim të panjohur dhe njësitë policore janë duke hetuar rastin".

Komente: 0 Parashikimi i motit në fundjavë 11:14 / 15.12.2017 Në fundjavë do të ketë edhe borë . Sipas parashikimit të meteorologëve dita do të fillojë me vranësira të pjesshme të cilat me kalimin e kohës do të marrin karakter zhvillimi dhe në orët e pasditës mund të sjellin edhe riga lokale shiu.
ObilicKomente: 0 Fshati Lajthishtë i Obiliqit bëhet me shkollë të re 17:08 / 11.12.2017 Në fshatin Lajthishtë të Komunës së Obiliqit është përuruar objekti i shkollës fillore të mesme të ulët “Fazli Graiqevci”. Ndërtimi i shkollës është financuar nga komuna kurse inventari shkollorë është siguruar nga ministria e Arsimit,...
PrishtinëKomente: 0 Mbi 70 biznese i bashkon Panairi Dimëror në Prishtinë 12:36 / 15.12.2017 Në Sheshin Skënderbeu në Prishtinë, sot hapet Panairi i Dimrit, që është një ngjarje tradicionale që organizohet në kuadër të projektit të financuar nga BE “Mbështetje Zhvillimit Ekonomik Rajonal” që administrohet nga Zyra e Bashkimit Evropian në...