Shpend Ahmeti prezanton programin qeverisës

PrishtinëPostuar: 14:41 / 24.09.2017

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmeti prezanton programin qeverisës për mandatin katër vjeçar, ku do të shpalosen 100 zotimet e qeverisjes, të ndara në 10 fusha kryesore.

Ai dje ka premtuar se do të bëjë një treg të ri të gjelbër si dhe do të krijojnë një ndërmarrje publike e cila do të menaxhonte të gjitha tregjet në kryeqytet, si dhe do të merrej me largimin e shitësve ambulant.

Komente: 0 Prokuroria: Ndalohen tre persona lidhur me procesin zgjedhor 12:21 / 22.10.2017 Prokurori i Shtetit, njofton opinionin publik që deri në ora 12 në tërë territorin e Republikës së Kosovës, janë raportuar dy raste me tre persona të ndaluar, lidhur me procesin zgjedhor që është duke u zhvilluar.
Komente: 0 Ja cila parti prin me vota në nivel vendi 23:26 / 22.10.2017 Lidhja Demokratike e Kosovës, del të ketë fituar më së shumti vota në nivel vendi, duke i numëruar të gjitha votat që qytetarët kanë hedhur për kandidatët për kryetarë të komunave.