Aksident në Prizren, dy të lënduar

PrizrenPostuar: 15:06 / 08.02.2018

Një aksident trafiku ka ndodhur në Prizren, ku një veturë e llojit “Mercedes” nga shpejtësia e madhe kishte humbur kontrollin ku për pasojë është rrokullisur dhe ka goditur një shtyllë elektrike.

Mësohet se në veturë ndodheshin tre persona, dy prej të cilëve janë dërguar për tretman mjekësor në një nga qendrat shëndetësore në Prizren.

Në vendngjarje përveç ekipeve mjekësore, kanë dalë edhe policia dhe ekipet e KEDS-it, ku këto të fundit menjëherë kanë rregulluar shtyllën elektrike e cila ishte dëmtuar nga goditja e veturës, trasnmeton kp.

Policia tashmë ka filluar procedurat e saj për hetimin e rastit.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 09:00 të ditës së sotme.

Komente: 0 Lekaj nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Skenderajn dhe Drenasin 16:22 / 20.02.2018 Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj me bashkëpunëtorë, vizitoi sot komunën e Skenderajt ku u prit nga kryetari Bekim Jashari dhe komunën e Drenasit, me ç’rast u takua me kryetarin e Drenasit, Ramiz Lladrovci, ku u nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi, në mbështetje të...
IstogKomente: 0 Tri vajza vdesin në një aksident në Istog 10:24 / 20.02.2018 Tre persona kanë vdekur në një aksident që ka ndodhur mbrëmë në magjistralen Istog - Pejë. Shkaktar i aksidentit dyshohet të jetë humbja e kontrollit të njërës nga veturat