Drejtori Hajdari: Keqpërdorimet e kaluara, do t'i dërgoj në Prokurori

PrizrenPostuar: 15:11 / 08.02.2018

Drejtori i ri i Administratës në Prizren, Osman Hajdari, paralajmëron se do t’i dërgojë në Prokurori të gjitha keqpërdorimet e mundshme të ish-drejtorit, Ilir Baldedaj.

Ai, tha se nuk dëshiron të mbajë përgjegjësi për abuzimet eventuale që kanë mundur të ndodhin në qeverinë e kaluar.

Hajdari tregon se Administratën në Prizren, e ka marrë me shumë probleme.

“Jemi duke i ekzaminuar të gjitha projektet edhe kontratat e kaluara. Nëse konstatojmë se ka tejkalim të kompetencave, keqpërdorime apo abuzime, ato do t’i dërgoj në Prokurori”, tha Hajdari, shkruan “PrizrenPress”.

Drejtoria e Administratës, në mandatin e fundit të Qeverisë së Ramadan Mujës është udhëhequr nga ish-drejtori Ilir Baldedaj, i cili është emëruar nga AAK.

Baldedaj nga Prokuroria, akuzohet për korrupsion.

Drejtori i ri i Administratës në Prizren, Osman Hajdari, tha se nuk dëshiron të mbajë përgjegjësi për punët jo të mira të qeverisjes së kaluar.

“Konsideroj se llogaridhënia është e domosdoshme”, shprehet ai.

Hajdari tregon se për shkak të keqqeverisjes, disa nga projektet janë shumë të dyshimta./PrizrenPress.com/

Komente: 0 Lekaj nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Skenderajn dhe Drenasin 16:22 / 20.02.2018 Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj me bashkëpunëtorë, vizitoi sot komunën e Skenderajt ku u prit nga kryetari Bekim Jashari dhe komunën e Drenasit, me ç’rast u takua me kryetarin e Drenasit, Ramiz Lladrovci, ku u nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi, në mbështetje të...
Komente: 0 ATK-ja shqipton 269 gjoba ndaj bizneseve 15:41 / 20.02.2018 Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) njofton se gjatë muajit janar ka vazhduar me përkushtim realizimin e planit të hyrave, duke zhvilluar aktivitet te tatimpaguesit përmes vizitave dhe kontrollit tatimor, me qëllim të njoftimit të tatimpagueseve me të drejtat e tyre, si dhe obligimet që kanë...