Kryetari Latifi pret Kolonelin Andrea Bertazzo, Komandant i Komandës Regjionale Perëndim të KFOR-it

RahovecPostuar: 15:41 / 23.11.2021

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka pritur në takim Kolonelin Andrea Bertazzo, Komandant i Komandës Regjionale Perëndim të KFOR-it me të cilin ka biseduar për situatën me covid-19, sigurinë e përgjithshme në komunën e Rahovecit.

Të dy janë dakorduar që fryma e mirë e bashkëpunimit me KFOR-in Italian do të vazhdojë edhe më tutje.
 

SuharekëKomente: 0 Betohet kryetari i Komunës së Suharekës 12:08 / 26.11.2021 Pas certifikimit të rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve lokale për kryetar komune si dhe për kuvend komunal i hapet rruga procesit të konstituimit të institucioneve.