Shkuan ta shkyçnin, rrah punëtorët e dëmton veturën e KEDS-it

RahovecPostuar: 10:09 / 13.09.2017

Në fshatin Qifllak të Rahovecit është arrestuar i dyshuari mashkull pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht dy punonjës të KEDS-it të cilët ishin duke bërë shkyçje nga rrjeti, për shkak të mos pagesës së rrymës elektrike.

I dyshuari gjithashtu me një mjet të fortë i ka dëmtuar veturën zyrtarëve të KEDS-it, njofton Klan Kosova.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

MitrovicëKomente: 0 Nxënësit rrezikohen nga shembja e shkollës në Mitrovicë 10:22 / 21.05.2018 Nafije Rexha, mësimdhënëse e klasës së tretë, sa herë bie zilja e shkollës, del në korridor për t’u kujdesur për nxënësit, pasi ka frikë që numri i madh i nxënësve mund të ndikojë në shembjen e katit të dytë të shkollës.
Komente: 0 Komunat realizojnë të hyra 5 milionë € më pak se planifikimi 12:12 / 15.05.2018 Komunat e Kosovës gjatë vitit 2017 kanë realizuar të hyra në vlerë prej 72.5 milionë euro, apo 5.6 milionë më pak se sa planifikimi që ishte paraparë prej 78.1 milionë. Kështu thuhet në Raportin e funksionimit të komunave të Republikës së Kosovës janar -...
PodujevëKomente: 0 Tre persona sulmuan rojën e pyllit në Podujevë 13:21 / 18.05.2018 Gjatë ditës djeshme rreth orës 22:00 në fshatin Dobratin të komunës së Podujevës tre persona të dyshuar kanë sulmuar rojën e pyllit dhe i kanë grabitur armën.