Kryetari Jashari jep lajmin për ndërtimin e palestrës sportive dhe bibliotekës

SkënderajPostuar: 14:52 / 12.04.2019

Në fshatin Likoc sot është kremtuar 94-vjetori i themelimit të Shkollës së Fillore e Mesme e Ulët “Fehmi Rama”, në një atmosferë festive, ku kanë marrë pjesë kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, drejtorët komunalë, gjeneralë të FSK-së, nxënësit, prindërit dhe banorët e fshatit.

Në fjalimin e tij, kryetari Jashari, fillimisht ka uruar nxënësit dhe kolektivin për ditën e shkollës, dhe më pas ka kumtuar lajmin për dy projekte që do të fillojnë të realizohen gjatë këtij viti, ndërkaq bëhet fjalë për palestrën sportive dhe bibliotekën.

Kryetari Jashari ka porositur fëmijët të përkushtohen më shumë në mësime, duke iu premtuar kushte të përshtatshme për procesin edukativo-arsimor.

Pas fjalimeve, nxënësit e shkollës kanë paraqitur një program të pasur artistik, me këngë, valle e recitime. /InfoKomuna/

MalishevëKomente: 0 KEDS-i pritet të investoi këtë vit në gjashtë fshatra të Malishevës 13:28 / 16.04.2019 Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, sot zhvilloi një takim pune me kryeshefin ekzekutiv të KEDS-it, Alper Erbas dhe ekipin e tij, Avni S. Alidemaj, këshilltar ekzekutiv në marrëdhëniet qeveritare si dhe u.d. i drejtorit të Distriktit të Gjakovës, Kreshnik Sokoli.
GllogocKomente: 0 Mbretëria e Bashkuar dhuron kompjuterë për dy shkolla të mesme në Drenas 11:11 / 16.04.2019 Dy shkollat e mesme të Komunës së Drenasit, përkatësisht Shkolla e Mesme Profesionale “Fehmi Lladrovci” dhe Gjimnazi “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”, kanë pranuar kompjuterë për nxënës, donacion ky nga Mbretëria e Bashkuar përmes organizatës IPEDU.
PrizrenKomente: 0 QMF 1 në Prizren bëhet me Njësi Diabetike 14:47 / 15.04.2019 Në vazhdën e riorganizimit të njësive shëndetësore për të ofruar shërbime më kualitative, tanimë Qendra e Mjekësisë Familjare 1 ka Njësinë e saj Diabetike.