Skenderaj dhe GIZ-i së bashku në trajtimin e mbeturinave

SkënderajPostuar: 16:20 / 01.02.2018

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, priti në takim përafqësues të organizatës gjermane GIZ, ku diskutuan për projektet në trajtimin e mbeturinave për të nxjerrë politika efikase në menaxhimin e tyre si dhe për vazhdimin e bashkëpunimit.

Kryetari Bekim Jashari dhe Kai Hofmann, menagjer i programit, nënshkruan një memorandum mirëkuptimi për trajtimin e mbeturinave, më qëllim të përmirësimit të gjendjes së mbeturinave në të ardhmen.

Kryetari Jashari, i falënderoi për përkrahjen e vazhdueshme dhe kontributin e tyre në Komunën e Skenderajt. /InfoKomuna/

SuharekëKomente: 0 Muharremaj flet për vizitën zyrtare në Slloveni 10:36 / 21.05.2018 Në mbledhjen e Këshillit me drejtorë komunalë, kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, pasi është informuar nga raportimet e drejtorëve për punën që kanë bërë gjatë javës, më pas ka fol për vizitën zyrtare që ka pas në...
PrizrenKomente: 0 Nën kanosjen e armës, rrëmbehet një person në Prizren 13:04 / 21.05.2018 Pas mesnate, rreth orës 01:20 minuta, në rrugën “Turgut Ozal” në Prizren ka ndodhur rrëmbim i një personi. Me këtë rast Policia e Kosovës ka arritur të arrestojë dy persona të dyshuar.