Arrestohen dy të dyshuar për falsifikim të parave

SuharekëPostuar: 12:36 / 09.01.2019

Dje rreth orës 16:00 minuta, një patrullë e Stacionit Policor Suharekë, përderisa po patrullonte në rrugën “Xhavit Syla” ne Suharekë, e kanë ndaluar një automjet në të cilën ndodheshin tre persona, dy meshkuj e një femër, njofton kumtesa policore.

Gjatë kontrollit të automjetit janë gjetur dhe konfiskuar një shumë e konsiderueshme e parave të dyshuara në vlera monetare të ndryshme dhe pako të cigareve të llojeve të ndryshme, gjithashtu është konfiskuar edhe automjeti, trasnmeton Koha.net.

Me vendim të prokurorit dy nga të dyshuarit dërgohen në mbajtje. /InfoKomuna/