Kryetari Asllanaj inspekton punimet në rregullimin e infrastrukturës rrugore në Krushicë

SuharekëPostuar: 15:24 / 11.09.2017

Kryetari i Komunës, Sali Asllanaj me bashkëpunëtorë ka inspektuar punimet në rrugën “Sali Tahiri” në fshatin Krushicë.

Kjo rrugë që ka një gjatësi prej afro 1000 metra dhe ka një vlerë prej rreth 38 mijë euro, po shtrohet me kubëza betoni dhe do të përmirësoj kushtet për lëvizje banorëve të këtij fshati malor, transmeton InfoKomuna.

Kryetari Asllanaj ka biseduar edhe me banorët e kësaj lagje dhe i ka pyetur ata për kërkesat që kanë./InfoKomuna/

Mitrovica Ver.Komente: 0 Rrihet një serb në veri të Mitrovicës 09:36 / 17.11.2017 Serbi i moshës 31 vjeçare me inicialet B.S. është rrahur mbrëmë në pjesën veriore të Mitrovicës, përkatësisht në lagjen e boshnjakëve.
SuharekëKomente: 0 Asllanaj premton dyfishim të numrit të të punësuarve në Suharekë 13:46 / 17.11.2017 I bindur se qytetarët e Suharekës do ta mbështesin edhe për një mandat qeverisës, kryetari aktual i kësaj komune nga radhët e LDK-së, Sali Asllanaj ka vendosur që garës për balotazh t’i hyjë pa bërë koalicion me ndonjë subjekt tjetër.