VitiKomente: 0 Pritet digjitalizimi i shkollave në Viti 14:25 / 16.01.2018 Komuna e Vitisë, pritet të bëhet komuna e parë në Kosovë që ka shkollat e digjitalizuar. Kjo do të bëhet e mundur falë një projekti të përbashkët të kësaj komune me MAShT-in dhe Fondacionin Kosovë-Luksemburg.
VitiKomente: 0 Kryetari Haliti premton se arsimi do të mbetet prioritet 14:10 / 15.01.2018 Me rastin e fillimit të gjysëmvjetorit të dytë të vitit shkollor 2017/2018, kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti uron të gjithë nxënësve dhe mësimdhënësve fillimin e këtij gjysëmvjetori të dytë.
VitiKomente: 0 Kryetari Haliti fton mërgimtarët të investojnë në Viti 10:05 / 29.12.2017 Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka takuar dje disa mërgimtarë vitias. Gjatë këtij takimi ka bashkëbiseduar me ta për projektet të cilat janë realizuar në këtë komunë por edhe për projektet e komunës në lokalitetet e ndryshme për të...
VitiKomente: 0 LDK-ja synon ta qeverisë e vetme Komunën e Vitisë 14:34 / 13.12.2017 LDK-ja e Vitisë nuk e dëshiron ndarjen e hisesë së pushtetit komunal me me asnjë nga subjektet politike në këtë komunë, siç janë AAK-në, PDK-në Lëvizjen Vetëvendosje Nismën dhe AKR-në.
VitiKomente: 0 Vitia apelon për kujdes të përdoruesve të fishekzjarrëve 10:32 / 13.12.2017 Ekipi Veprues për Siguri në Bashkësi (EVSB) dhe Policia e Kosovës në Viti, kanë bërë shpërndarjen e posterëve në kuadër të fushatës për vetëdijesim të qytetarëve, nxënësve, veçanërisht shitësve, përmes së cilëve u...
VitiKomente: 0 Betohet kryetari i rizgjedhur i komunës së Vitisë, Sokol Haliti 16:16 / 08.12.2017 Në seancën inauguruese të Kuvendit Komunal të së Vitisë, që është mbajtur sot , ne pranin e anëtarëve të rinj të Kuvendit dhe mysafir të tjerë të ftuar, ka dhënë betimin kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti. Mbledhjen e ka kryesuar...
VitiKomente: 0 Naim Pira, rizgjidhet kryesues i Kuvendit Komunal të Vitisë 16:13 / 08.12.2017 Gjatë seancës inauguruese të Kuvendit Komunal të Vitisë që u mbajt para pak çastesh, pas procesit të betimit të kryetarit dhe të 27 këshilltarëve të zgjedhur në zgjedhjet e 22 Tetorit të këtij viti u mbajt procesi për zgjedhjen e kryesuesin e Kuvendit Komunal...
VitiKomente: 0 Diskutohet parandalimi i kontrabandës në kufirin Kosovë-Maqedoni 10:12 / 07.12.2017 Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka pritur sot në takim përfaqësues të Policisë Kufitare të Kosovës, në krye me Fahri Visihin, shef i sektorit për kontroll dhe mbikëqyrjeje kufitare si dhe Agim Lipovicën, komandant të Stacionit Policor në Viti.