Haliti e Lekaj diskutojnë për kyçjen në autostradën Prishtinë - Shkup

VitiPostuar: 15:07 / 13.12.2017

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti është pritur sot në takim nga Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj.

Gjatë këtij takimi kryetari Haliti ka biseduar me ministrin Lekaj për projektet e përbashkëta infrastrukturore të komunës së Vitisë, në veçanti rreth kyçjes së qytetarëve vitias në autostradën Prishtinë-Shkup “Arben Xhaferi”, njofton InfoKomuna .

Gjithashtu kryetari Haliti bëri me dije se ata kanë biseduar edhe për projektet e tjera infrastrukturore që lidhë Vitinë me komunat e tjera ndër to edhe për rrugën e Kërpliqit.

“Sot jam takuar me Ministrin Lekaj dhe gjatë këtij takimi kemi bashkëbiseduar për projektet infrastrukturore që janë në interes të veçantë për qytetarët vitias, veçanërisht për kyçjen në autostradën Prishtinë-Shkup. Gjithashtu kemi biseduar edhe për shumë projekte të tjera të cilat do të mundësojnë lëvizjen e lirë të njerëzve dhe të mallrave”, u shpreh Kryetari Haliti.

Ai shtoj se kjo komunë do të përmbush të gjitha obligimet që dalin nga marrëveshjet e përbashkëta me këtë ministri. /InfoKomuna/

DeçanKomente: 0 Fillon ndërtimi i rrugës Deçan-Plavë 11:03 / 24.04.2018 Ministria e Infrastrukturës në bashkëpunim më komunën e Deçanit sot do të mbajnë ceremoninë e inaugurimit të fillimit të punimeve për ndërtimin e Rrugës Deçan – Plavë.
GjilanKomente: 0 Themelohen pesë komitete komunale në Gjilan 09:58 / 24.04.2018 Kuvendi Komunal i Gjilanit ka themeluar të hënën pesë komitete, me ç`rast ka zgjedhur edhe kryesuesit dhe zëvendëskryesit e këtyre trupave komunale.
FerizajKomente: 0 Svarqa: Aliu ankohet në vend që të flasë për projekte 09:47 / 24.04.2018 Subjektet opozitare dhe shoqëria civile të Ferizajt kanë akuzuar kryetarin e Komunës, Agim Aliu, me arsyetimin se për 100 ditë të qeverisjes së tij nuk ka arritur ta realizojë ndonjë projekt konkret në të mirë të qytetarëve.
PrishtinëKomente: 0 Lagjet ku "Termokosi" gjatë këtij viti fillon zgjerimin e rrjetit 10:32 / 24.04.2018 Ngrohtorja e qytetit Termokos ka paralajmëruar se këtë vit do të fillojë zgjerimin e rrjetit të ngrohjes në disa lagje të kryeqytetit. Zyrtarë të "Termokosit" thonë se projekti i zgjerimit, në vlerë prej 10 milionë eurosh, është financim i Bankës...