VushtrriKomente: 0 Tahiri: Vushtrria partner i ngushtë i USAID-it 15:22 / 11.01.2018 Drejtues të USAID-it, Programit për Komuna Transparente, Efektive dhe Llogaridhënëse (TEAM), program ky i vlerësuar si më i rëndësishmi që është duke e zhvilluar aktualisht në Kosovë nga USAID-i me mbështetjen e Ambasadës së ShBA-së në Prishtinë,...
VushtrriKomente: 0 Këta janë dejtorët e komunës së Vushtrrisë 11:52 / 27.12.2017 Një javë pas marrjes së detyrës, kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri sot ka emëruar drejtorët komunal që do të drejtojnë drejtoritë e administratës komunale.
VushtrriKomente: 0 Mulaku: Të burgosurit politikë janë heronjtë e gjallë të Kosovës 17:17 / 30.11.2017 Kryetari i Komunës së Vushtrrisë , Bajram Mulaku ka pritur kryetarin e shoqatës të të Burgosurve Politik nga Komuna e Vushtrrisë, Tahir Krasniqin, me të cilin ka biseduar për bashkëpunimin e deritashëm të qeverisë dhe institucioneve komunale.
VushtrriKomente: 0 Arrestohet për sulm fizik ndaj një personi në Vushtrri 11:37 / 22.11.2017 Një person është arrestuar dhe një tjetër është shoqëruar në stacionin policor në Vushtrri pasi dyshohen se shkaku i një kontesti pronësor, kanë kanosur dhe sulmuar fizikisht një person.
VushtrriKomente: 0 Përurohet Qendra e tretë e Mjekësisë Familjare në Vushtrri 14:18 / 15.11.2017 Ministri Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Uran Ismajli, së bashku me autoritetet komunale, me mjekë dhe qytetarë përuruan sot Qendrën e Tretë të Mjekësisë Familjare në Vushtrri e ndërtuar në pjesën veriore, përkatsisht në lagjen e...
VushtrriKomente: 0 KFOR-i uron qytetarët e Vushtrrisë për kulturën që treguan në zgjedhje 11:06 / 24.10.2017 Dy ditë pas përfundimit të mbajtjes së zgjedhjeve të mbajtura në Kosovë, në një takim me përfaqësues të KFOR-it, kryetari i Komunës së Vushtrrisë Bajram Mulaku e ka vlerësuar procesin e fushatës parazgjedhore por edhe ditën e zgjedhjeve në Vushtrri...