Aksident në Vushtrri, tre të lënduar

VushtrriPostuar: 10:05 / 13.09.2017

Tre persona janë lënduar në një aksident mes dy automjeteve në fshatin Shtitaricë të Vushtrrisë.

Të lënduar janë dy ngasësit e veturave dhe një pasagjer.

Të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor në QKUK dhe rasti vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt.

 

ShtimeKomente: 0 Kryetari Ismajli vizitë zyrtare në Suedi 11:54 / 20.09.2017 Kryetari i Komunës së Shtimes, Naim Ismajli, në cilësinë e kryetarit te Asociacioni të Komunave të Republikës së Kosovës, i shoqëruar nga zyrtarë të lartë të Ministrisë së Bujqësisë e Pylltarisë dhe Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik,...
GllogocKomente: 0 Vlerësohet Komuna e Drenasit për respektimin e barazisë gjinore 17:07 / 20.09.2017 Në takimin e së mërkurës të organizuar nga “PEN – Peen Educators Netëork”, me temën “Gratë në Vendimmarrje Lokale”, Komuna e Drenasit ka marrë mirënjohje për kontributin e dhënë ne realizimin e projektit “Veprojmë për Barazi”,...
GjilanKomente: 0 Gjilani inauguron çerdhen më të madhe në rajon, me vlerë 400 mijë euro 16:37 / 20.09.2017 Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri dhe drejtori i USAID-it në Kosovë, James Hope, me bashkëpunëtorët e tyre kanë inauguruar objektin e ri të çerdhes në lagjen “Dardania”, e cila kap koston e 400 mijë eurove, përderisa është bashkëfinancuar...