Vushtrria trajton 270 qenë endackë

VushtrriPostuar: 16:54 / 01.02.2018

Komuna e Vushtrrisë ka filluar fazën e dytë të trajtimit të qeneve endacak në territorin e Vushtrrisë.

Trajtimin e qenve endacakë po e bënë kompania e kontraktuar nga Komuna, transmeton InfoKomuna.

Mbikëqyrjen e zbatimit të këtij projekti po e bënë komisioni komunal i caktuar përmes kontratës së punës. 

Përmes këtij projekti i cili ka filluar vitin e kaluar, drejtori i Drejtorisë së Emergjencave dhe Mbrojtjes së Mjedisit në Komunën e Vushtrrisë, Bajrush Kosumi, tha se janë trajtuar gjithsej 270 qenë endacakë. /InfoKomuna/ 

PodujevëKomente: 0 Komuna e Podujevës dhe USAID-i me projekte të reja në bujqësi 16:39 / 20.02.2018 Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, zhvilloi një takim me drejtorin e USAID-it, James Hope, drejtorin e programit AGRO, Mark Wood, përfaqësuesit e shoqatës “Mjedra e Llapit”, pronarin e Qendrës Grumbulluese “Laberion”, Bashkim Osmani dhe me Brock Bierman -...
Komente: 0 Nga një muaj paraburgim falsifikuesve të lejeve për armëmbajtje 13:26 / 20.02.2018 Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit H.R për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale “Keqpërdorim i pozitës apo autoritetit...
Komente: 0 Lekaj nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Skenderajn dhe Drenasin 16:22 / 20.02.2018 Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj me bashkëpunëtorë, vizitoi sot komunën e Skenderajt ku u prit nga kryetari Bekim Jashari dhe komunën e Drenasit, me ç’rast u takua me kryetarin e Drenasit, Ramiz Lladrovci, ku u nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi, në mbështetje të...