Zubin PotokKomente: 0 Gjendet trup i pajetë i një serbi në Zubin Potok 11:17 / 24.01.2018 Një trup pa shenja jete është gjetur në mesditën e së martës në Zubin Potok. Rastin e ka bërë të ditur Policia e Kosovës ndërsa konfirmon se trupi i pajetë i viktimës i takon një mashkulli të komunitetit serb.
Zubin PotokKomente: 0 Disa deputetë vizitojnë Stacionin Policor në Zubin Potok 16:29 / 27.03.2017 Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrje të FSK-së, i kryesuar nga Ganimete Musliu, zëvendëskryetare e Komisionit, realizoi sot një vizitë pune në Stacionin Policor në Zubin Potok, ku u prit nga Komandanti i Stacionit, Toger Zvezdan Milojeviq, me...
Zubin PotokKomente: 0 Bombë në pompën e derivateve në Zubin Potok 15:36 / 05.03.2017 Një person ka njoftuar se para pompës së tij të derivateve, persona të panjohur kanë hedhur një granat dore, e cila nuk kishte shpërthyer.
Zubin PotokKomente: 0 MAPL mbështet komunën e Zubin Potokun 17:39 / 15.02.2017 Nënshkruhet marrëveshje mirëkuptimi mes Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal dhe Komunës së Zubin Potokut.
Zubin PotokKomente: 0 Hajdutë të armatosur tmerrojnë banorët e Zubin Potokut 08:54 / 23.11.2016 Banorët e komunës së Zubin Potokut shprehen të shqetësuar tejmase për ngjarjet që po ndodhin gjatë ditëve të fundit në këtë rajon, nga hajdutët për të cilët thonë se po veprojnë të armatosur dhe të organizuar mirë.
Zubin PotokKomente: 0 Gjendet një person i vdekur në Zubin Potok 12:22 / 03.08.2016 Policia e Kosovës ka njoftuar se në Zubin Potok, është gjetur trupi i pajetë i viktimës mashkull serb në fshatin Citluk në rrugë lokale.