ZveçanKomente: 0 Ura e re e lumit Bistricë hapet me 2 dhjetor 10:49 / 29.11.2016 KFOR-i më 2 dhjetor do të organizojë ceremoninë e hapjes së urës së re të ndërtuar mbi lumin Bistricë, gjegjësisht në mes të komunës së Zveçanit dhe komunës së Leposaviqit, e cila ka për qëllim të mbështesë popullatën vendore...
ZveçanKomente: 0 Takim urgjent dhe i mbyllur në Zveçan, shqiptarët bojkotojnë takimin 11:39 / 07.10.2016 Ka filluar sot në Zveçan një takim urgjent i përfaqësuesve të katër komunave veriore, me të vetmen pikë të rendit të ditës “situata e përgjithshme politike dhe e sigurisë në veri”, ndërsa, shkas i këtij takimi është projektligji për...
ZveçanKomente: 0 Zveçan: Gjendet drogë në veri 10:05 / 07.10.2016 Policia e Kosovës njësiti antidrogë, ka identifikuar mbrëmë në veri të vendit katër parcela me sipërfaqe prej rreth gjysmë hektari të mbjellur me bimë cannabis sativa, bëjnë të ditur burime të KosovaPress-it.
ZveçanKomente: 0 Shteti lë pas dore fshatin Lipë 14:32 / 25.07.2016 Shumica e shqiptarëve të Komunës së Zveçanit, jetojnë në fshatrat Lipë, Boletin dhe Zhazhë.
ZveçanKomente: 0 Digjet shtëpia në Zveçan vdes një grua 13:34 / 04.03.2016 Një grua ka ndërruar jetë dje në Rudare të Zveçanit pas lëndimeve që kishte pësuar si pasojë e zjarrit që kishte kapuar shtëpinë e saj.