Komente: 0 “Dua Lipa”, albumi më i mirë debutues 2017 te femrat 16:44 / 11.01.2018 12 muajt e fundit kanë rikthyer shumë artistë në krye të skenës muzikore si – Sam Smith, Pink e Drake, por gjithashtu më 2017 pati disa artistë debutues që dhanë vulën e tyre në industrinë e muzikës.
Komente: 0 Studentja kosovare, finaliste në konkursin e arkitekturës në Kinë 17:24 / 06.11.2017 Projekti i hartuar nga ish-studentja në Fakultetin e Arkitekturës dhe Planifikimit Hapësinor në UBT, Vildane Maliqi, në bashkëpunim më profesorin e UBT-së, Arbër Sadiki, është futur në rrethin e ngushtë të finalistëve në konkursin ndërkombëtar të...
Komente: 0 Bleta një dekadë me çokollatat e saj 10:12 / 07.09.2017 E ftuara e radhës në JETA në KTV ishte Bleta Zeqiri. Ajo është arsimtare e gjuhës angleze, ndërsa si e vogël pëlqente çokollatat.
FerizajKomente: 0 Kryetari Svarqa pret pjestarin e FSK-së, Arlind Bajramin 11:23 / 18.04.2017 Nëntoger Arlind Bajrami nga komuna e Ferizajt, i cili javën e kaluar përfundoi me sukses trajnimin 15-muajsh në Akademinë Mbetërore të Anglisë, u prit sot nga kryetari i komunës, Muharrem Svarqa për ta përgëzuar për suksesin e arritur.