Komente: 0 Pas Elbasanit, forcat speciale ”zbarkojnë” Vlorë 11:22 / 22.09.2017 Pas ”pushtimit” në Elbasan, forcat speciale këtë herë e kanë zhvendosur aksionin në Vlorë, bën të ditur Koha Jonë. Forcat Speciale kanë nisur një operacion në Vlorë për bllokimin e mjeteve luksoze si dhe për kapjen e personave të shpallur në...
Komente: 0 Tiranë: Përfundon ndërtimi i rrugës "Oxhakut" 13:49 / 21.09.2017 Dhjetë mijë banorët e zonës së “Oxhakut” në Njësinë 4 kanë një rrugë të re, me infrastrukturë nëntokësore, ndriçim dhe gjelbërim. Bashkia e Tiranës përfundoi në kohë rekord rikonstruksionin e plotë të Rr. “Imer...
Komente: 0 Mbetjet, në fshatrat e Vlorës shumë landfille ilegale 12:36 / 21.09.2017 Në 11 fshatrat e njësisë administrative Qendër në Vlorë, prej më shumë se dy muajsh nuk pastrohen mbeturinat. Në fshatin Babice, banorët thonë se nuk i hapin dot dritaret dhe se kanë frikë nga sëmundjet.
Komente: 0 Tirana heq qeset plastike, i zëvendëson me të letrës 11:44 / 21.09.2017 Furrat e bukës në Tiranë do të heqin nga përdorimi qeset plastike, duke i zëvendësuar ato me qese letre. Bashkia e Tiranës nënshkroi dje një marrëveshje mirëkuptimi me Shoqatën e Prodhueseve të Bukës, Pastiçierisë dhe Brumërave, e cila ka 250...
Komente: 0 Rihapen tenderat për dy bypass-e, të Fierit e Vlorës 08:58 / 20.09.2017 Siç ishte paralajmëruar më herët nga Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, Autoriteti Rrugor Shqiptar ka rihapur dje procedurat e tenderimit për dy nyjet nevralgjike, Bypass-in e Fierit dhe atë të Vlorës.
Komente: 0 Shkup: Protestë kundër propozim-legjislacionit për gjuhën shqipe 09:40 / 14.09.2017 Më se 100 vetë janë tubuar mbrëmë para Parlamentit të Maqedonisë për të protestuar kundër propozim-legjislacionit për zgjerimin e përdorimit zyrtar të gjuhës shqipe në gjithë Maqedoninë, derisa ligjvënësit e kanë filluar debatin për...
Komente: 0 Fillojnë përgatitjet për Maratonën e Tiranës 11:47 / 12.09.2017 Kur kanë mbetur më pak se 40 ditë nga Maratona e Tiranës, çdo të martë dhe të premte të gjithë të apasionuarit pas vrapimit do të kenë mundësi që të nisin trajnimin në pistën e vrapimit në Kodrave të Liqenit Artificial.