Komente: 0 Të rinjtë e Tiranës, një jetë në veprim (Foto) 11:48 / 23.02.2018 Të rinjtë e kryeqytetit kanë një jetë të mbushur me veprim dhe aktivitet. Qindra të rinj pjesë e Ecovolis por jo vetëm, bëjnë një jetë aktive, por edhe dalin në mbrojtje të mjedisit.
Komente: 0 Kryebashkiaku Veliaj: Linjë e gjelbër transporti publik Tiranë-Rinas 13:56 / 21.02.2018 Pas linjës së gjelbër, me autobusë elektrikë, e cila do të funksionojë shumë shpejt brenda qytetit, edhe linja Tiranë-Rinas, për në aeroportin “Nënë Tereza”, do të jetë tërësisht me autobusë elektrikë. Bashkia e Tiranës ka nisur bisedimet...
Komente: 0 Bashkia e Tiranës instalon sistemin e ndriçimit te liqeni i Farkës 11:55 / 21.02.2018 Liqeni i Farkës tashmë nuk është vetëm një destinacion për fundjavën, por edhe një ide e shkëlqyer për të kaluar mbrëmjet. Së fundmi, Bashkia e Tiranës ka vendosur të gjithë sistemin e ndriçimit përgjatë gjithë shëtitores së liqenit.
Komente: 0 Në Kalimash 25 cm borë, Rruga e Kombit e kalueshme 13:06 / 20.02.2018 Verilindja e Shqipërisë vijon të mbetet nën ndikimin e reshjeve të dëborës, të cilat filluan mbrëmjen e së hënës. Deri tani nuk raportohet për probleme në qarkullim, raporton oranews. Po punohet nga kompanitë kontraktore për pastrimin e borës dhe hedhjen e...
Komente: 0 E keni parë lulishten më të re të Tiranës? [FOTO] 12:52 / 20.02.2018 Nga kjo javë, qytetarët e Tiranës do të kenë një hapësirë të re ku mund të shikojnë disa momente çlodhjeje nën hijen e pemëve dhe freskinë që të dhurojnë lulet. Bashkia e Tiranës ka rehabilituar lulishten tek Akademia e Arteve, në një ambjent...
Komente: 0 Arifi zgjidhet kryetar i Komunës së Preshevës 21:36 / 19.02.2018 Në Preshevë u konstituua pushteti vendor, ku kreu i Alternativës për Ndryshim, Shqipërim Arifi u zgjodh kryetar i komunës, lista e të cilit në zgjedhjet lokale fitoi më shumë vota dhe mori 15 vende.
Komente: 0 Bora bllokon rrugët në veri dhe zonat e larta 13:51 / 14.02.2018 Reshjet e shiut dhe dëborës kanë vijuar gjatë natës në të gjithë territorin e vendit. Sasia më e madhe e reshjeve të shiut ishte në Korçë, me 35 mm dhe Vlorë, 33.