Komente: 0 Aksion për pastrimin e Beratit nga mbetuirnat 13:09 / 15.12.2017 Në kuadër të operacionit “Pastrojmë Shqipërinë që duam” Ministria e Turizmit dhe Mjedisit, organizon në datat 15, 16 dhe 17 dhjetor në Qarkun e Beratit, aksionin e pastrimit dhe rehabilitimit dhe gjelbërimit në moton “Pastrojmë Beratin që duam”.
Komente: 0 Rrugë të reja me korsi biçikletash dhe Ngjyra në Tiranë 13:33 / 14.12.2017 Gjithnjë e më shumë Tirana po i ngjason qyteteve europiane. Krahas përmirësimit të infrastrukturës bazë, tashmë në rrugët e reja, por edhe ato ekzistuese po reflektohen të njëjtat parametra si bulevardet europiane, ku mendohet për hapësirat që respektojnë ata...
Komente: 0 Tjetër kullë në Tiranë 14:52 / 13.12.2017 Kulla 35 katëshe pas Hotel Tiranës, punimet e së cilës do të fillojnë së shpejti, do të shërbejë si hotel dhe qendër tregtare.
Komente: 0 Maqedonia ndau 100 mijë euro ndihmë për të përmbyturit në Shqipëri 10:25 / 13.12.2017 Në mbledhjen e djeshme të Qeverisë maqedonase u vendos dhënia e një ndihme prej gjashtë milionë dinarësh maqedonas (100 000 euro) për Shqipërinë për përballimin e situatës së përmbytjeve shkaktuar nga shirat e rrëmbyer të fillimit të muajit dhjetor.
Komente: 0 S’deklaruan shpenzimet e fushatës KQZ gjobit PD, PS dhe LSI 17:01 / 12.12.2017 KQZ ka gjobitur PD, PS dhe LSI me nga 1 milion lekë gjobë, për mosdeklarim të shpenzimeve financiare në fushatën e zgjedhjeve të 25 qershorit. Ndërkohë, nga 2 milionë lekë janë gjobitur PDIU dhe SFIDA për Shqipërinë.
Komente: 0 Turizmi, shqiptarët lënë jashtë shtetit 974 milionë euro 14:43 / 12.12.2017 Nga jugu në veri, Shqipëria ka qenë këtë vit e mbushur me turistë, që kaluan pushimet në bregdet, vizituan qytetet turistike, apo u mahnitën nga bukuria e maleve shqiptare. Ky fluks turistësh ka dhënë efektet pozitive në ekonominë shqiptare.
Komente: 0 Hapet rruga Elbasan-Tiranë 11:29 / 11.12.2017 ARRSH dhe policia rrugore bëjnë të ditur se rruga Elbasan-Tiranë dhe anasjelltas është hapur me një kalim. Kjo falë hapjesë së bypass-it provizor për kalimin e mjeteve.
Komente: 0 Shqipëria ndihmohet për përballimin e përmbytjeve 11:35 / 08.12.2017 Aleatët e NATO-s dhe vendet partnere filluan këtë javë ndihmën ndaj Shqipërisë, që është përballur me përmbytjet më të mëdha të regjistruara ndonjëherë në këtë vend, thuhet në një raport të aleancës së Atlantikut Verior.
Komente: 0 Kontingjenti i FSK-së niset për operacione humanitare në Shqipëri 17:02 / 07.12.2017 Me vendim të ministrit Rrustem Berisha dhe me urdhër të komandantit të FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Ramës, një kontingjent i FSK-së, në përbërje prej 37 pjesëtarëve, me 19 automjete dhe 1 autokran Terex, u nis sot për të marrë pjesë në operacione...