Komente: 0 Shkodër, qindra banesa nën ujë 11:48 / 23.03.2018 Bashkia e Shkodrës ka dhënë informacion mbi situatën e krijuar nga përmbytjet në kryeqendrën e veriut.
Komente: 0 Veliaj: Aksioni për mbjelljen e pemëve do të vijojë deri më 22 prill 16:17 / 22.03.2018 Bashkia e Tiranës ka mbajtur premtimin e dhënë për mbjelljen e 100 mijë pemëve të reja deri në 21 Mars. Falë angazhimit të shumë qytetarëve, qindra bizneseve e donatorëve që iu bashkuan këtij aksioni, numri i pemëve të mbjella deri më tani ka shkuar në...
Komente: 0 Veliaj: Tirana si qendër rajonale e Ballkanit 16:48 / 16.03.2018 Kryebashkiaku Erion Veliaj ka qenë për një vizitë në Lozanë, ku ndodhet qendra botërore e Komitetit Olimpik dhe 55 federatave botërore të sportit.
Komente: 0 Alarmohet Ulqini, pret 200-300 litra reshje për metër katror 15:32 / 16.03.2018 Kryetari i Komunës së Ulqinit, Nazif Cungu para Shtabit të Emergjencave paraqiti të dhënat nga mbledhja paraprake që kishte në Podgoricë në Ministrinë e Brendshme, respektivisht në takimin e Shtabit operativ ku është thënë se duke filluar nga sot deri ditën e...
Komente: 0 Gazeta gjermane artikull për Veliajn: I ka dhënë qytetit fuqi krijuese 15:00 / 15.03.2018 Një nga gazetat më të mëdha në Gjermani, “Sueddeutsche Zeitung”, i ka kushtuar një hapësirë të veçantë Forumit vjetor të arkitektëve dhe urbanistëve gjermanë, i cili u organizua nga Ministria e Zhvillimit Urban të Bavarisë dhe qyteti i Mynihut, ku...
Komente: 0 Shkodra sërish nën ujë, 2620 ha tokë e përmbytur 10:40 / 15.03.2018 Mëngjesi i sotëm ka gjetur shumë sipërfaqe toke nën ujë në Shkodër. Ministria e Mbrojtjes bën me dije se sipërfaqja totale e tokës së përmbytur ka arritur rreth 2620 ha.
Komente: 0 Dita e Verës, atmosferë festive në Tiranë 11:44 / 14.03.2018 Atmosfera festive ndihet sot kudo në rrugët dhe në sheshet e qytetit të Tiranës. Kryeqyteti ka veshur ngjyrat e festës, ndërkohë që koha e mirë dhe aktivitetet e shumta të parashikuara nga Bashkia e Tiranës kanë bërë që mijëra qytetarë të dalin...
Komente: 0 Zjarrfikësit e Tranës me pajisje të reja (Video) 15:42 / 13.03.2018 Shërbimi Zjarrfikës i Tiranës ka tashmë bazë të re materiale, si uniforma, fikëse zjarri dhe mjete ndihmëse, për të lehtësuar punën për menaxhimin e situatave emergjente.
Komente: 0 Brenda pranverës studimi i fizibilitetit për aeroportin e Sarandës 16:48 / 12.03.2018 Këtë vit do të fillojnë punimet për rrugën Kardhiq-Delvinë çka do ta afrojë qytetin e Sarandës edhe më shumë me Tiranën apo pjesën tjetër të vendit, deklaroi ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri, i cili bashkë me Ministren e...
Komente: 0 Përmbytjet në Shkoder, rrezik epidemish 15:40 / 12.03.2018 Një sipërfaqe prej 1395 ha vazhdon të jetë nën ujë në bashkinë e Shkodrës, ndërkohë që reshjet e shiut vazhdojnë në të gjithë territorin. Në Obot kalimi bëhet i mundur vetëm me makina të larta.