Komente: 0 Mbetjet, në fshatrat e Vlorës shumë landfille ilegale 12:36 / 21.09.2017 Në 11 fshatrat e njësisë administrative Qendër në Vlorë, prej më shumë se dy muajsh nuk pastrohen mbeturinat. Në fshatin Babice, banorët thonë se nuk i hapin dot dritaret dhe se kanë frikë nga sëmundjet.
Komente: 0 Tirana heq qeset plastike, i zëvendëson me të letrës 11:44 / 21.09.2017 Furrat e bukës në Tiranë do të heqin nga përdorimi qeset plastike, duke i zëvendësuar ato me qese letre. Bashkia e Tiranës nënshkroi dje një marrëveshje mirëkuptimi me Shoqatën e Prodhueseve të Bukës, Pastiçierisë dhe Brumërave, e cila ka 250...
Komente: 0 Rihapen tenderat për dy bypass-e, të Fierit e Vlorës 08:58 / 20.09.2017 Siç ishte paralajmëruar më herët nga Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, Autoriteti Rrugor Shqiptar ka rihapur dje procedurat e tenderimit për dy nyjet nevralgjike, Bypass-in e Fierit dhe atë të Vlorës.
Komente: 0 Shkup: Protestë kundër propozim-legjislacionit për gjuhën shqipe 09:40 / 14.09.2017 Më se 100 vetë janë tubuar mbrëmë para Parlamentit të Maqedonisë për të protestuar kundër propozim-legjislacionit për zgjerimin e përdorimit zyrtar të gjuhës shqipe në gjithë Maqedoninë, derisa ligjvënësit e kanë filluar debatin për...
Komente: 0 Fillojnë përgatitjet për Maratonën e Tiranës 11:47 / 12.09.2017 Kur kanë mbetur më pak se 40 ditë nga Maratona e Tiranës, çdo të martë dhe të premte të gjithë të apasionuarit pas vrapimit do të kenë mundësi që të nisin trajnimin në pistën e vrapimit në Kodrave të Liqenit Artificial.
Komente: 0 Rama prezanton unazën e re të Tiranës 10:38 / 09.09.2017 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar një ditë të mbarë me pamje të Unazës së Re të Tiranës që është hapur sot duke lidhur shumë më shpejt dy zona të mëdha të qytetit.
Komente: 0 Bashkia e Tiranës merr masa për sigurinë rrugore 12:17 / 07.09.2017 Skuadra të posaçme të bashkisë së Tiranës prej disa ditësh kanë nisur punën për vendosjen e kangjellave në hyrje daljet e paligjshme në rrugët kryesore të Tiranës, të cilat krijojnë trafik në qarkullim e mjeteve dhe janë burim aksidentesh.