Komente: 0 Sot në Shqipëri - shi e ulje temperaturash 09:48 / 17.11.2017 Kthjellime e vranësira të shpeshta do të dominojnë sot motin thuajse në gjithë Shqipërinë, përjashtuar zonat verilindore ku do të ketë reshje të përkohshme.
Komente: 0 Tërmet në Dibër dhe Gostivar 14:18 / 16.11.2017 Tërmet me magnitudë të Rihterit prej 3.4 ballë është regjistruar sot në orën 11 e 45 minuta në rajonin qendror të Dibrës, njoftoi Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup.
Komente: 0 Veliaj: Në fillim të 2018 nis rehabilitimi i Kopshtit Zoologjik 14:00 / 16.11.2017 Deri pak javë më parë, lagjja në krah të Kopshtit Zoologjik ishte pjesë e Tiranës si zonë, por zor se mund të quhej qytet nga mungesa e madhe e infrastrukturës urbane. Ujërat e bardha që qarkullonin në gjendje të lirë, pluhuri në verë dhe balta në dimër,...
Komente: 0 Uji në Tiranë, çmimi më i ulët në 12 qarqe 12:23 / 16.11.2017 Me çmimet aktuale në Tiranë, 30 metra/kub të konsumuar për një muaj kushtojnë 2140 lekë. Këtu futet çmimi i ujit, tarifa e largimit, tarifa e shërbimit mujor dhe tatimi mbi vlerën e shtuar.
Komente: 0 Tiranë: Nis rikualifikimi i zonës së ish-Frigoriferit 16:06 / 15.11.2017 Nga një hapësirë e degraduar, ku në verë mbizotëron pluhuri dhe në dimër balta e lluca, i gjithë blloku i banimit në zonën e ish “Frigoriferit” në Njësinë 8, po shndërrohet në një nga lagjet model të kryeqytetit. Bashkia e Tiranës ka nisur...
Komente: 0 Tirana “afrohet” me Vlorën 11:26 / 10.11.2017 Ndërtimi i segmentit rrugor Kashar-Rrogozhinë, do të jetë projekti i parë mbi bazën e Partneritet Publik Privat (PPP) , që do të ngushtojë distancën Tiranë-Vlorë në 60 minuta, bën të ditur ATSH.