Komente: 0 Rrajca, befasi turistike në stinën e vjeshtës 11:23 / 09.10.2018 Rrajca, një fshat në lartësitë e Librazhdit, pjesë e Parkut Kombëtar Shebenik-Jabllanicë, po kthehet çdo vit e më tepër në një atraksion të fuqishëm turistik.
Komente: 0 Kukës-Morinë, dublimi i urave përfundon brenda këtij viti 11:19 / 09.10.2018 Duket se shumë shpejt punimet në Rrugën e Kombit do të përfundojnë. Brenda këtij viti përfundon ndërtimi i të 7-të urave dubluese me të gjitha elementët e sigurisë, në segmentin Kukës-Morinë, pjesë e Rrugës së Kombit.
Komente: 0 Certifikohen 3 mijë drejtorë e zv.drejtorë të shkollave 10:45 / 04.10.2018 Emërimi i drejtorëve të shkollave politika do të marrë fund, pasi këto të fundit nga sot do të kalojnë përmes një shkolle të dedikuar ku edhe do të specializohen e certifikohen për punën e tyre.
Komente: 0 Në Shkodër përurohet Shtëpia e të Moshuarve 14:05 / 02.10.2018 Shtëpia e të Moshuarve në Shkodër është rehabilituar tërësisht, me një investim prej 110 milion lekë nga buxheti i shtetit. Në Ditën Botërore të të Moshuarve, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu dhe Ministri Bushati vizituan...
Komente: 0 Veliaj: Piramida do kthehet në qendrën më të madhe të teknologjisë 13:50 / 02.10.2018 Tirana mirëpriti edicionin e 8-të të LiboCon, konferencës ndërkombëtare vjetore të platformës teknologjike open source LibreOffice, me pjesëmarrjen e më shumë se 250 përfaqësuesve nga e gjithë bota, anëtarë të komunitetit të programuesve dhe zhvillimit të...
Komente: 0 Medalje për projektet e mëdha të Tiranës 11:00 / 28.09.2018 Projektet e mëdha të Tiranës kanë marrë vlerësimet më të larta në rrethet arkitekturore të botës. Pas arkitetit të Teatrit të Ri Kombëtar, Bjarke Ingels, vjen një tjetër vlerësim i madh për arkitektin e Bulevardit të Ri dhe të Terminalit të...
Komente: 0 Nis rehabilitimi i Qafës së Pazarit në Gjirokastër 12:17 / 27.09.2018 Qafa e Pazarit në Gjirokastër, e njohur si kompleksi muzeal i qytetit të Gjirokastrës me vlera të veçanta historike e kulturore, po i nënshtrohet rehabilitimit të plotë, në ruajtjen e teknikave të hershme infrastrukturore dhe mos dëmtimin e tyre.
Komente: 0 Nga Saranda në Lezhë, maternitetet që do të rikonstruktohen 12:10 / 26.09.2018 Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi sot se po punohet për të përmirësuar të gjithë sistemin parësor përsa i përket materniteteve, kujdesit ndaj nënave dhe fëmijëve të porsalindur, duke filluar nga pagesa për fëmijët e porsa lindur, ku...
Komente: 0 KESH: 17.7 miliardë lekë më pak borxhe në 2018 11:45 / 26.09.2018 “Mirëmenaxhimi dhe profesionalizmi bënë të mundur përmirësimin drastik të treguesve ekonomiko-financiar të Korporatës Elektroenergjetike Shqiptare, duke ulur me 17.7 miliardë lekë (140 milionë euro) më pak borxhe në vitin 2018″.
Komente: 0 Udhëtim në bukurinë e egër shqiptare 13:11 / 22.09.2018 Nëse kërkon peizazhe pak të populluar, me pamje rrënqethëse, atëhere Shqipëria është zgjedhja më e mirë me malet e saj të larta si në veri edhe në jug, shkruan gazeta suedeze “Expressen.se” në reportazhin që ia dedikon natyrës në Shqipëri.